Hoşgeldiniz  

Ankara’dan haber var… Zonguldak, Kozlu ve Kilimli’yi ilgilendiriyor…

cinarmedya67 | 23 Haziran 2020 | KİLİMLİ, KOZLU, Tüm Manşetler, ZONGULDAK A- A+

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar’la birlikte önceki gün ziyaret eden Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun hedefledikleri projeleri hayata geçirmek ve sorunlara çözüm bulmak adına yaptıkları istişareler sonuç verdi.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Orman Genel Müdürlüğü’nün Güney Mahallesi’ndeki 30,489 m2’lik alanın ihtiyacı karşılamak amacıyla yeni mezarlık alanı olarak belediyeye tahsis edileceğini ve ‘Mezarlık Projesi’ hayata geçirerek ilçede yaşanan sorunu çözeceklerini açıkladı.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada, “Milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız ile birlikte yapmış olduğumuz ziyaretlerden olumlu sonuçlar aldık. Milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız ile Zonguldak adına bir bütün olarak hareket ediyoruz. Gerek Bakanlıklar gerek Genel Müdürlükler nezdinde yapmış olduğumuz çok sayıdaki temaslarımız sonucunda bölgemize yapılacak yatırımların sevincini değerli halkımızla birlikte yaşayacağız.

Bu kapsamda ilk olarak,  Kozlu’muzun mezarlık ihtiyacının tamamen ortadan kalktığını söyleyebilirim. Yeni mezarlık alanı için Orman Genel Müdürlüğü tahsis işlemleri tamamlanmak üzere. Güney Mahallesi sınırları içinde kalan 30 bin 489,71 metrekarelik alan belediyemize mezarlık alanı için tahsis ediliyor. Yer teslimi yapıldıktan sonra mezarlık alanı düzenleme çalışmalarıyla birlikte dini hizmetlerle ilgili gerekli alt yapı çalışmaları belediyemizce en kısa sürede tamamlanacaktır. Kozlu’muzun geniş ve modern bir mezarlığa kavuşmasının ardından cenaze defin işlemleri yapılacaktır. Mezarlık Projesinin ardından diğer projelerin de Kozlu’muza kazandırılacağını belirtmek istiyorum. Sabır sizden, hizmet bizden” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER