Hoşgeldiniz  

Atatürk’e şikayet etti!..

cinarmedya67 | 30 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, ZONGULDAK A- A+

Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş, 30 Haziran Emekliler Haftası’nda hak ettikleri değeri görmedikleri ve açlık sınırının altında yaşam mücadelesi verdikleri gerekçesiyle hükümeti, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e şikayet etti.

Memiş gazetecilere yaptığı açıklamada, “Atatürk’ün emeklilere verdiği değerin milyonda birini vermeyenlere yazıklar olsun’ diyen Memiş şunları dedi; “Bugün 30 Haziran emekliler haftası Türkiye’mizin kurucusu dünya liderimiz ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüz ün emekli olduğu 30 Haziran’ı biz emekliler de her sene ‘Emekliler Haftası’ olarak kutluyoruz.

Ulu Önderimizin biz emeklilere verdiği değerin milyonda birini veremeyenlere yazıklar olsun. Emekliler yıllar yılı ülkemiz için çalıştı ürettiler alın teri döktüler. Türkiye’mizin büyümesi, kalkınması ve çağdaş ülkeler arasında yerini alması için büyük katkıda bulundular. Bir devletin saygınlığı emeklilere verdiği haklar ile ölçülür. Bu bağlamda emeklerimizin durumu içler acısıdır.

Sosyal devlet ilkesine aykırı, sosyal güvenlik açıkları kara delik olarak gösterildi. Milli gelirden alınan pay giderek azaldı ve emekli yoksullaştı. Emeklerimizin yüzde 90’ı açlık sınırının altında maaş almaktadır. Bir an önce emekli, dul ve yetimlerimizin durumlarının düzeltilmesini bekliyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk hurlar içinde yat. Emekli dul ve yetimlerimizin duaları üzerine olsun büyük Önder” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER