Hoşgeldiniz  

Vali Bektaş öğretmenleri kutladı…

cinarmedya67 | 22 Kasım 2019 | Tüm Manşetler A- A+

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş 24 Kasım Öğretmenler gününü yayınladığı mesajla kutladı.

Bektaş mesajında, “Ülkelerin ekonomik ve toplumsal yaşamlarının iyileştirilmesi, kalkınması, ancak eğitim öğretime gereken hassasiyetin gösterilmesi ile mümkündür.

İşte bu nedenle eğitim- öğretim ülkemizin her zaman öncelikli konuları arasında yer almış, değerli öğretmenlerimizin gösterdiği azim ve fedakârlık sayesinde bugünlere ulaşılmıştır.

Dünyanın en kutsal mesleklerinden birisi olan öğretmenlik büyük bir emek, fedakârlık, hoşgörü ve sabır isteyen ulvi bir meslektir.

Öğretmenlerimiz  geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, bilgi ile donatarak aydınlık, huzurlu, mutlu, kalkınmış bir Türkiye hedefine doğru sorumluluklarını  her zaman büyük bir  özveri ve azimle yerine getirmektedirler.

Toplumsal yaşantımızda saygın bir yeri olan, değerli öğretmenlerimizin yetiştirdiği çocuklarımız, ülkesine, milletine, milli ve manevi değerlerimize yürekten bağlı, kendine güvenen, okuyan, araştıran, sorgulayan, güzel ahlak ve sorumluluk sahibi kişilikli bireyler olarak ülkemizi gelişmiş ülkeler içerisinde söz sahibi yapacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı  insanlığa faydalı bireyler olmaları yolunda büyük emek, özveri, sabır ve hoşgörü sergileyerek gelişmelerine katkı sağlayan, geleceğimizin mimarları, eğitimin temel taşı ve vazgeçilmezleri öğretmenlerimizin  “ Öğretmenler Gününü”  kutluyor;

Başta Başöğretmen Gazi Mustafa  Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş, tüm öğretmenlerimizi,  rahmet,  minnet ve saygıyla anıyor, emekli öğretmenlerimize sağlıklı huzurlu mutlu bir yaşam,  görevde olan öğretmenlerimize de  başarılar diliyorum” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER