Hoşgeldiniz  

Kozlu 2020’de uçacak… İhsaniye’ye piyango…

cinarmedya67 | 02 Aralık 2019 | Tüm Manşetler A- A+

Kozlu Belediye Meclisi Aralık/2019 dönemi ilk birleşimini, Başkan Ali Bektaş başkanlığında gerçekleştirdi. AK Parti, CHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekillerinin 2019 yılını değerlendirdiği Mecliste, Başkan Bektaş 2020 yılı için umutlu konuştu.

Kozlu’nun acilen otoparka ihtiyacı olduğunu kaydeden Başkan Bektaş, “Kozlu’nun otopark sorununu çözme noktasında 2020 yılında çok önemli hamlelerimiz olacak. Topbaşı Mahallesi’nde biri açık ve biri kapalı olmak üzere iki otopark yapmayı düşünüyoruz. Merkezde de katlı otoparkla sorunu çözmeye çalışacağız. 2020 yılında ilçemizin otopark sorununu çözmek için çok çabuk hamleler yapacağız. Bu sorunu çözmek için gerekirse kamulaştırma yapacağız. Bunu yapmak zorundayız” şeklinde görüş belirtti.

Ekonomik hedeflerini de anlatan Başkan Bektaş,“ Kozlu’da, Kozlululara hep birlikte hizmet veriyoruz. Eksik ya da hatamız olabilir ama art niyetimiz yoktur. Seçim sonrası ilk yıl tökezleme olur. İnsanlar hep tökezlemeyi bekler. 8 aylık süreçte bunu yaşadık. Belediye personeli, meclis üyelerini tanıyacak. Kurumsallaşma anlamında bu çok önemlidir. Ya devlet başa, ya kuzgun leşe. Hacizli borçlarla ilgili düzenli ödeme ve taksitlendirme gibi çalışmalarımız var. Artık belediyenin kapısına haciz memuru gelmesini istemiyoruz” dedi.

İhsaniye Mahallesi’nde kurulması planlanan Sanayi Sitesi’yle ilgili de konuşan Başkan Bektaş, “İhsaniye Mahallesi’nde Sanayi Sitesi kurulması için yoğun çaba harcadık, harcamaya da devam ediyoruz. Bunun için ilgili orman izinlerini aldık. Karayollarının, viyadüklü ve tünelli Çevre Yolu İhsaniye’den geçecek. İhsaniye Mahallesi’nde yeniden planlama yapma zorunluluğu doğmuştur. Gerekli çalışmaları başlattık. Çevre Yolu Projesi’ne göre bizde projemizi ortaya koyacağız. İhsaniye yeni bir yaşam merkezi olacak” müjdesini verdi.

Kozlu Belediye Meclisi Aralık/2019 dönemi ilk birleşimi, Başkan Ali Bektaş başkanlığında dün gerçekleştirildi. Aralık ayı meclisinin 2019 yılının son meclisi olması sebebiyle İYİ Parti Grup Başkanvekili Nizamettin Aydın, CHP Grup Başkanvekili Cihan Değirmenci ve AK Parti Grup Başkanvekili Muharrem Karakuş’a, 2019 yılını değerlendirmek üzere söz veren Başkan Ali Bektaş, 2019 yılını değerlendirerek, 2020 yılı için hizmet ve yatırım anlamında umutlu konuştu.

AYDIN: “DAİRE MÜDÜRLERİNİ TANIMIYORUZ”

İYİ Parti Grup Başkanvekili Nizamettin Aydın, Kozlu Belediyesi Meclis Üyesi olarak 9 aylık süreçte henüz daire müdürleri ile birim amirlerini tanımadıklarını dile getirdi.

Kozlu Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ihalesine de değinen Aydın, “Kozluluları, Kozluluların taşıyacak olmasından dolayı teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum. Belediye Başkanımız Ali Bektaş’la haftanın belirli günlerinde istişare talep ediyorum. Vatandaşlarımızın bizlerden talepleri oluyor, bizlerde bu talepleri Başkan Bektaş’a ileterek, çözüm noktasında istişare yapmamızın daha sağlıklı olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

DEĞİRMENCİ: “İMARLARLA İLGİLİ SLAYT HAZIRLANSIN”

CHP Kozlu Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Cihan Değirmenci’de, Kozlu Belediyesi Özel Halk Otobüsleri İhalesinin KOZTAŞ’a verilmesinden dolayı teşekkürlerini iletti.

CHP’li Değirmenci, “Kozlu’da imarlar konusunda mühürlemeler yaşandı. Bu sorunu aşmak uzun zaman alarak aşıldı. İmarlar görüşülürken slayt hazırlanırsa daha sağlıklı bilgilendirme olacağını düşünüyorum.

Kozlu Belediyesi’nde 9 aylık süreçte başarılı işler yapıldı. 2020 yılında da daha başarılı olacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

KARAKUŞ: “MUHALEFETTEN DE DESTEK BEKLİYORUZ”

AK Parti Grup Başkanvekili Muharrem Karakuş ise, Kozlu Belediyesi’nde 8 aylık süreçte birçok önemli adımların atıldığına dikkat çekti.

Kozlu’nun ve belediyenin geleceği için komisyonlar kurulduğuna da vurgu yapan Karakuş, “Kozlu Belediye personelini maaş ödeme konusunda mağdur etmedik. Kurumsallaşma adına güzel çalışmalar yaptık. Artık herkes görevini biliyor ve ona göre hizmet üretiyor.

Kozlu’muzda sorunları çözüp mağduriyetlerin giderilmesi için muhalefet partisindeki arkadaşlarımızdan da destek bekliyoruz. Bugüne kadar hiç tartışmadan ve kavga etmeden görev yaptık. Herkese teşekkür ediyorum.

Ekonomik anlamda imkan olmadığı için 2019 yılında büyük projeler gerçekleştiremedik. Ancak su, kanalizasyon, altyapı, yol ve temizlik gibi rutin hizmetlerimizi aksatmadan yerine getirdik. 2020 yılında da hep birlikte Kozlu’muza hizmet vereceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

BEKTAŞ: “TÖKEZLEMEMİZİ BEKLİYORLAR”

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ise hem 2019 yılında yaşanan olumsuzlukları ve acıları, hem de 2020 yılında hedeflenen yatırım ve projeleri değerlendirdi.

Kamu anlamında belediyelerin çok kolay eleştirildiğine dikkat çeken Bektaş, “Kozlu’da, Kozlululara hep birlikte hizmet veriyoruz. Eksik ya da hatamız olabilir ama art niyetimiz yoktur. Seçim sonrası ilk yıl tökezleme olur. İnsanlar hep tökezlemeyi bekler. 8 aylık süreçte bunu yaşadık.

Belediye personeli, meclis üyelerini tanıyacak. Kurumsallaşma anlamında bu çok önemlidir. Ya devlet başa, ya kuzgun leşe.

2019 yılında acılarımız oldu. Arkadaşlarımıza Allah rahmet eylesin. Hastalarımız var. Hastalarımıza acil şifalar diliyorum.  Otobüs ihalesindeki anlayışınız için teşekkür ediyorum” dedi.

“KOZLU, DEĞİRMENAĞZI’NDAN SU İÇECEK”

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş , Değirmenağzı suyunun tüm ilçeye verilmesi için son aşamaya gelindiğini ve bu sayede büyük bir tasarruf sağlanacağına dikkat çekti. Başkan Bektaş, Değirmenağzı İçme Suyu Tesislerinde jeneratör olacağı içinde su kesintisinin yaşanmayacağını ifade etti.

“KOZLU GİRİŞ KAVŞAĞINDA ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR”

Kozlu Kavşak İhalesinin yapıldığına vurgu yapan Başkan Bektaş, “Kozlu giriş kavşağı ihalesi yapıldı. Müteahhit firma geldi ve kendilerine şantiye tahsis edildi. Çalışmalar yakında başlayacak ve bir yıl içerisinde tamamlanacak” ifadelerini kullandı.

“2020’DE KREDİLERİ ASGARİ DÜZEYE İNDİRECEĞİZ”

Kozlu Belediyesi olarak zorlu bir süreçten geçtiklerine de işaret eden Başkan Bektaş, “Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Kredi taleplerimiz oluyor. 2020 yılında kredi taleplerini asgari düzeye indireceğiz. Öncelikli olarak personel maaşlarını ödemek zorundayız. Çalışanlarımız evlerine ekmek götürüyor, çocuklarını okutuyor. Bu anlamda sorumluluğumuz var” dedi.

“KOZLU’YA ÜÇ AÇIK VE KAPALI OTOPARK YAPILACAK”

Kozlu’nun acilen otoparka ihtiyacı olduğunu kaydeden Başkan Bektaş, “Kozlu’nun otopark sorununu çözme noktasında 2020 yılında çok önemli hamlelerimiz olacak. Topbaşı Mahallesi’nde biri açık ve biri kapalı olmak üzere iki otopark yapmayı düşünüyoruz. Merkezde de katlı otoparkla sorunu çözmeye çalışacağız. 2020 yılında ilçemizin otopark sorununu çözmek için çok çabuk hamleler yapacağız. Bu sorunu çözmek için gerekirse kamulaştırma yapacağız. Bunu yapmak zorundayız” şeklinde görüş belirtti.

“HACİZLİ BORÇLAMA DÜZENLEME GETİRECEĞİZ”

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, ekonomik olarak alınacak tedbirlerle ilgili de bilgi verdi. Başkan Bektaş, “Belediye olarak hacizli borçlarla ilgili düzenli ödeme ve taksitlendirme gibi çalışmalarımız var. Artık belediyenin kapısına haciz memuru gelmesini istemiyoruz” dedi.

“İHSANİYE YENİ YAŞAM MERKEZİ OLACAK”

İhsaniye Mahallesi’nde kurulması planlanan Sanayi Sitesi’yle ilgili de konuşan Başkan Bektaş, “İhsaniye Mahallesi’nde Sanayi Sitesi kurulması için yoğun çaba harcadık, harcamaya da devam ediyoruz. Bunun için ilgili orman izinlerini aldık. Karayollarının, viyadüklü ve tünelli Çevre Yolu İhsaniye’den geçecek. Bu geçiş için çalışmaların 5 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. Karayollarından bu bilgiyi aldıktan sonra, İhsaniye Mahallesi’nde yeniden planlama yapma zorunluluğu doğmuştur. Gerekli çalışmaları başlattık. Çevre Yolu Projesi’ne göre bizde projemizi ortaya koyacağız. İhsaniye Mahallesi ileride yeni bir yaşam merkezi olacak” müjdesini verdi.

Kozlu Yeni Sanayi Sitesi Köprüsü’nün en geç 3 ay içerisinde tamamlanacağının da altını çizen Başkan Bektaş, Polis Evi ile Balıkçı Barınağı arasındaki alanda yeni düzenleme yaparak yaşam kalitesini artıracaklarını ifade etti.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve meclis üyeleri daha sonra ilgili gündem maddelerini görüşerek karara bağladı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER