Hoşgeldiniz  

Ceylan’da usulsüz buldu!..

cinarmedya67 | 29 Haziran 2020 | KOZLU, Tüm Manşetler A- A+

CHP Kozlu ilçe Başkanı Seyfettin Ceylan, İstinaf Mahkemesi’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na yıllar önce yaptığı paylaşımlar nedeniyle verilen 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasını usul ve yasaya uygun bulmadığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kozlu ilçe Başkanı Seyfettin Ceylan, İstinaf Mahkemesi’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na yıllar önce yaptığı paylaşımlar nedeniyle verilen 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasını usul ve yasaya uygun bulmadığını açıkladı.

CHP’nin her zaman bu tür uygulamalarla karşı karşıya kaldığını, ancak hiçbir zaman boyun eğmediğini dikkat çeken Ceylan,  “23 Haziran 2019’da İstanbul’u ikinci defa ve daha büyük farkla kazandığımız seçiminin yıl dönümünde İstinaf Mahkemesi İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezaları onadı. Verilen bu cezaların hukuki hiçbir dayanağı yoktur ve tamamıyla saray hükümetinin toplum üzerinde yaratmak istediği algının altyapısıdır. İktidar İstanbul seçimlerinin rövanşını hukuksuzlukla alma eğilimindedir. Cumhur İttifakı adı altında ülkeyi hızla uçuruma sürükleyen, süreci yönetemeyen ve toplum nazarında saygınlığını her geçen gün kaybeden bu yapı artık sandıktan umudunu kesmiştir ve anti demokratik seçenekleri devreye sokarak önce muhalefeti sonra da tüm ülkeyi yargı yoluyla tehdit ederek hizaya getirmek istemektedir.

Tarihin hiçbir safhasında Cumhuriyet Halk Partisinin direnen kadroları bu ve benzeri uygulamalara boyun eğmemiştir, bundan sonra da boyun eğmeyecektir. Ülkenin kurucu değerleriyle hesaplaşmayı kendine görev edinen Saray Hükümeti bu görevini yerine getirebilmek için önce cumhuriyetin en sağlam kalesi olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni yıkması gerektiğini iyi bilmektedir.  Anti demokratikleşme yolunda kendisiyle kıyasıya bir yarış içerisinde olan bu yapı İş Bankaları hisselerine gözünü dikerek, muhalif gazetecileri cezaevine göndererek, Türkiye Barolar Birliğini parçalayarak ve muhalif siyasileri ceza yoluyla susturmaya çalışarak 12 Eylül rejiminin uygulamalarını hafızalarımıza getirmektedir. Yapılan tüm bu uygulamalar saray hükümetinin intikam duygusuyla hareket ettiğini gün gibi ortaya çıkarmaktadır. FETÖ’nün siyasi ayağını oluşturan saray hükümeti bu uygulamalar ile muhalif kesimler üzerinde bir sindirme politikası uygulamaya çalışmaktadır. Yapılacak ilk seçimde ortaya çıkacak olan kendileri için olumsuz tabloyu öngören iktidar, muhalefeti sindirmek için hukuksuz uygulamalara başvurmaktadır.

Geçmişte olduğu gibi şimdi de alınan bu hukuksuz kararlar karşısında susmuyoruz, korkmuyoruz. Savaş meydanlarında temellerini atan, Cumhuriyeti kuran ve kurtaran partinin neferleri olarak bu ülkenin sigortası olmaya devam edeceğiz. Canan Kaftancıoğlu başta olmak üzere hiçbir partilimizi sizin bu faşist uygulamalarınıza teslim etmeyeceğiz. Yargı eliyle siyasete yön vermeye çalışanları yapılacak olan ilk seçimde tarihin tozlu raflarına bir daha açılmamak üzere kaldıracağız’’ dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER