Hoşgeldiniz  

Coşkun ‘İPTAL’ istedi…

cinarmedya67 | 30 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, ZONGULDAK A- A+

ZESOB Başkanı Muharrem Coşkun, manav, berber ve terzilerinde içerisinde bulunduğu bazı mesleklere bugünden itibaren uygulanması planlanan ‘İş Güvenliği Yasası’nın ek külfet getireceği için ertelenmesi gerektiğini savundu.

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (ZESOB) Başkanı Muharrem Coşkun, manav, berber ve terzilerinde içerisinde bulunduğu bazı mesleklere bugünden itibaren uygulanması planlanan ‘İş Güvenliği Yasası’nın ertelenmesi için girişim yaptıklarını açıkladı.

Coşkun konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Manav, berber ve terzilerimizin de içerisinde bulunduğu meslekler de ‘İş Güvenliği Yasası’ uygulanması gündeme gelmiş, yürürlüğe girmiş ancak ertelenmişti.  1 Temmuz 2020 Çarşamba ününden yani bugünden itibaren tehlikeli meslek gruplarında yer alan işyerlerinde bir kişi dahi çalıştırılsa bile yasa gereği İş Güvenliği Uzmanı bulundurmak zorunluluğu var. Bu uygulamanın yürürlüğe girmesiyle zaten zor durumda olan manav, berber ve terzilerimize ek külfet olacaktır.

Yaptığımız girişimler sonrasında iki kez bu yasayı ötelemiştik. Genel Başkanımız Pendevi Palandöken’le birlikte uygulamanın ötelenmesi noktasında yine gerekli girişimleri yaptık.  Özellikle yasa uygulanmaya başlamadan önce manav, berber ve terzilerin için pandemi sürecini de dikkate alınarak ertelenmesini talep ettik” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER