Hoşgeldiniz  

‘Cumhurbaşkanımız talimat verdi’

cinarmedya67 | 21 Kasım 2019 | Tüm Manşetler A- A+

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen, 133. İl Başkanları Toplantısını değerlendiren İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, lavuar alanı, liman rekreasyonu, cami inşaatı ve dere ıslahıyla ilgili müjdeler verdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen, 133. İl Başkanları Toplantısını değerlendiren İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Zonguldak’ta hayata geçirilmesi hedeflenen proje ve yatırımlarla ilgili müjdeler verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı enerjik gördüğünü ve Zonguldak’ta hayata geçmesi planlanan proje ve yatırımlar noktasında bakanlıklara talimat verdiğinin altını çizen Karaveli, Lavuar Alanı, Liman Rekreasyonu, Cami inşaatı ve dere ıslahının yanı sıra, İl Özel İdaresi’nin 2020 yılı bütçesi görüşmelerinin ardından sorunların çözümü noktasında yoğun mesai harcayacaklarına işaret etti.

“HERŞEYİN İYİ GİTTİĞİNİ GÖRÜYORUZ”

Karaveli değerlendirmesinde ayrıca, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hem sabahki, hem de akşamki oturuma başkanlık etti. Sabahki konuşması zaten basına açıktı. Hem dış siyaset hem de içerideki gündemle ilgili konuşmasını yaptı. Öğleden sonraki müzakerelerde ise illerin taleplerini ve sıkıntılarını dinledi.

Cumhurbaşkanımızın enerjisi çok yüksekti. İllerden gelen sıkıntıların tamamını değerlendirerek çözüm noktasında bakanlıklara talimat verdi. Zonguldak Belediye Başkanımız Dr. Ömer Selim Alan’ın kentte uygulamayı düşündüğü projeler var. Kendisi her hafta bakanlıklara giderek projeleri takip ediyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ilimizdeydi. Tüm belediye başkanlarımızın taleplerini değerlendirdi. Diğer yandan da ilimiz üzerindeki diğer projelerin çözümü noktasında başta Lavuar Alanı Projesinin ilerlemesi, limanın rekreasyonu, cami inşaatı başladı ve devam ediyor. Özellikle derenin ıslahı noktasında bir takım gayretler var. İnşallah en kısa zamanda bir çözüme gidilecek. Her şeyin iyi gittiğini görüyoruz.

“DİNAMİKLERİMİZİ HAREKETE GEÇİRECEĞİZ”

Biliyorsunuz artık bütçeye son şeklini veriyoruz. Gündemsiz toplanmamızın amacı budur. Bir takım sıkıntılarımız var, bunları çözüme ulaştırmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki yıl bizim en büyük amacımız hem plentlerin hem de araç-gereçlerin yenilenmesi. Yani bu şu demek oluyor, fiziki anlamda yenilenmeyi tamamlayıp iş dinamiklerimiz anlamında aktörlerimizi iyi kullanıp, Zonguldak’a hizmet etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER