Hoşgeldiniz  

Dr. Hasan Kaya’nın ismini yaşatalım…

cinarmedya67 | 28 Haziran 2020 | Tüm Manşetler A- A+

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Kozlu Semt Polikliniği eski Başhekimi Dr. Hasan Kaya’nın vefatı ilçede büyük üzüntü yarattı. Kozlulular, 7’den 70’e tüm vatandaşları tedavi ederek sağlığına kavuşmalarına vesile olan Dr. Hasan Kaya’nın isminin uzun yıllar görev yaptığı Semt Polikliniği’ne ve Caddeye verilmesini istiyor.

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ertuğrul Güner ile Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’a seslenen vatandaşlar, “Zonguldak İl Sağlık Müdürümüz Uzman Dr. Ertuğrul Güner başta olmak üzere, Kozlu Belediye Başkanımız Ali Bektaş ve tüm siyasi parti başkanları ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerine sesleniyoruz. Kozlu’muza 7’den 70’e herkes tarafından sevilen ve sayılan Dr. Hasan Kaya hocamız, Kozlu Halkına ve çocuklarımıza yıllarca hizmet ederek şifa dağıttı. Hocamız merhum Dr. Hasan Kaya’nın ilçemize ve ilçe halkımıza olan hizmetlerinden dolayı hatıralarını yaşatmak adına görev yaptığı Semt Polikliniğine ve Semt Polikliniğinin bulunduğu caddeye Dr. Hasan Kaya ismi verilerek yaşatılmasını istiyoruz” dediler.

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ertuğrul Güner ile Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın ilçe halkının bu çağrısına sessiz kalmayarak, eski Başhekim Dr. Hasan Kaya’nın ismini Semt Polikliniğine ve Caddeye vererek yaşatılması için gerekli girişimleri yapmaları bekleniyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER