Hoşgeldiniz  

Kilimli’de Altun yüzleri güldürdü…

cinarmedya67 | 28 Temmuz 2019 | Gündem, KİLİMLİ, Tüm Manşetler, ZONGULDAK A- A+

Kilimli Belediye ile Bem Bir-Sen arasında 30 çalışanı kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun ile Bem -Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç tarafından imzaladığı söyleşmeyle 30 personele 750 lira zammın yanı sıra dini bayramlarda 1000 lira ikramiye verilecek.

Kilimli Belediye ile Bem Bir-Sen arasında 30 çalışanı kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun ile Bem -Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç tarafından imzaladığı söyleşmeyle 30 personele 750 lira zammın yanı sıra dini bayramlarda 1000 lira ikramiye verilecek. Kilimli Radartepe Sosyal Tesisleri’ndeki imza törenine Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar ile Bem Bir-Sen İl Temsilcisi Veysel Özkan’da katıldı.

Bem-Bir-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Veysel Özkan imza töreni sonrası yaptığı konuşmada, “Bem-Bir-Sen ve Kilimli Belediye Başkanlığı arasında imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesi ile Kilimli Belediyesinde çalışan 30 arkadaşımız için önemli sayılabilecek kazanımlara imza attıklarını, söyledi. Özkan, daha evvel Kozlu ve Zonguldak Belediyesinde çalışan arkadaşlarımız için Sosyal Denge Sözleşmesi imzaladıklarını ve Bem-Bir-Sen’in Zonguldak’ta farkını hissettirmeye başladığını ifade etti. Süreçte gösterdiği pozitif tavrı nedeniyle Kilimli Belediye Başkanı Sayın Kamil Altun’a teşekkür eden Özkan, Zonguldak’ta Bem-Bir-Sen teşkilatlarının sürekli yanında olan ve desteklerini esirgemeyen Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sayın Medeni Sevinç’e de teşekkür etti.

“HİZMETTE ÖNCÜ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Memur-Sen İl Temsilcimiz Kamuran Aşkar konuşmasında taraflar arasında yapılan anlaşmanın hayırlı olmasını dileyerek sürece katkı sağlayan herkesi tebrik ettiğini söyledi. “Bu gün burada bulunan insanlar içerisinde en mutlu olan insanlardan birisi şüphesiz ki benim. Yıllardır sendikacılık yaparım; ama Zonguldak ve Kilimli belediyelerinde ilk defa yetkiyi aldık. Süreçte başrolü oynayan belediye başkanlarımıza ve Bem-Bir-Sen teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Aşkar ayrıca, “Biz sendikacılıkta şuna inanıyoruz; devletten alacaklı olabiliriz; ama millete karşı borçluyuz. Memur-Sen olarak emekçiler için, alın terinin karşılığını bulması için sonuna kadar mücadele edeceğiz; ama aynı kararlılıkla bizi okutan, yetiştiren milletimize hizmet için canla başla çalışmamız gerekir. Memur-Sen teşkilatları soylu mücadelesini bu iki ayak üzerine oturtmuştur. Çalışarak, hizmette gecesini gündüzüne katarak kamu emekçisinin hakkını aramak bizim temel prensibimizdir. Sizler Kilimli Belediyesi çalışanları olarak önemli bir anlaşma imzalıyorsunuz. Hepimiz bu millete hizmet ederken de devletin sıcak yüzünü millete göstermek zorundayız. Bundan dolayı benim Memur-Sen il temsilcisi olarak sizlerden ricam Kilimli’ye hizmette sınır tanımamanız ve halkımıza hak ettiği belediyeciliği sunmanızdır. Kilimli’de yeni bir dönem başlıyor ve bu dönemin en önemli farkı devletin güler yüzünün milletle buluşuyor olmasıdır” dedi.

“BAŞKAN ALTUN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Türkiye’nin en çok geri giden illerinden Zonguldak. Ekonomik, sosyal ve siyasi olarak en geri giden ilçesi Kilimli. İşte bu yüzden Kilimli’yi elbirliğiyle ayağa kaldırmak görevi de hepimize düşüyor. Bu kapsamda hepimiz toplu sözleşme sonrasında işimize daha fazla sahip çıkarak millete hizmet etme yolunda 7/24 hiç durmadan hizmet etmek zorundayız. İlk adım belediye başkanımızdan geldi. Sürece sahip çıktı ve ilk defa Kilimli’deBem-Bir-Sen olarak toplu sözleşme imzaladık. Belediye Başkanımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu mutluluğu bizimle paylaşmak için Ankara’dan gelen Genel Başkan Yardımcımız Sayın Medeni Sevinç’e teşekkür ediyorum. Bu toplu sözleşmenin memurlarımıza, Kilimli halkımıza ve Zonguldak’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“EVRENZEL STANDARTLARA ULAŞTIRMAK İSTİYORUZ”

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç ise yaptığı konuşmada toplu sözleşmenin hayırlı olmasını dileyerek kamu çalışanlarının hak ve menfaatlerini evrensel standartlara ulaştırma hedefinde olduklarını, belirtti. Belediye başkanına özellikle teşekkür ettiğini söyleyen Sevinç, “bayramlarımızda çalışanların hatırlanmasının son derece manidar” olduğunu ifade etti. Medeni Sevinç, birlikte güç olup ülkemizde demokrasinin, insan haklarının, kardeşçe birlikte yaşamanın önünü açacak bu sözleşmeler önemlidir. Başkanımıza bundan dolayı emeklerinden dolayı, katkılarınızdan dolayı tebrik ve teşekkür ediyorum. Cenabı Hak sizlere bizlere memleketimize hayırlı kılsın diyorum. Katkısı olan bütün kardeşlerimize de minnettarız. Hayırlı uğurlu olsun”  dedi.

“GÜZEL İŞLERİ HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun konuşmasında “Bizim samimiyetimiz, mesai arkadaşlarımızla beraber çalışma şevkimiz, Kilimli’ye hizmet aşkımız önümüzü açmaya, yolumuzu aydınlatmaya devam edecek.Hizmet yolunda sizlerden çok şey bekliyoruz. Beraber, el birliğiyle, gönül birliğiyle bu uzun yolda mesai harcayacağız. Birlikte güzel işlere imza atacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun ve Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç arasında toplu sözleşme imzalandı. İmzalardan sonra memurlar sendikacılar ve Belediye Başkanı ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER