Hoşgeldiniz  

Kozlu’da ‘tasarruf’ başlıyor…

cinarmedya67 | 02 Eylül 2019 | KOZLU, Tüm Manşetler A- A+

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş başkanlığında dün gerçekleştirilen Meclis’te ekonomik tablonun düzeltilmesi için tasarruf tedbirleri uygulanması kararlaştırıldı. Belediyede çalışan 42 işçiden 16’sının emekli edilerek tazminatlarının verilmesi için Başkan Bektaş’a oy çokluğuyla yetki verildi.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş bir süredir bazı gazetelerde çıkan haberlerle ilgili verdiği bilgilerde ise, geçmiş dönemde belediyeyi 26 milyon kredi borcuyla bıraktığını bu dönem ise 134 milyon 261 bin lira borçla devraldığına dikkat çekti. Kasada iki aylık işçi maaşlarının hazır olduğu da belirtildi.

Kozlu’daki 1. Etap Uygulama İmar Planlarına itirazlarında görüşüldüğü birleşimde ayrıca, Pazaryerinde meydana gelen yangından zarar gören esnafın kira ve diğer ödeme durumları da ele alındı. Temizlik İşleri’nde çalışan kiralık araçların durumu da birleşimde görüşülerek, komisyona gönderildi. 

Kozlu Fatih Sitesi Mustafa Durgun Parkı yanında kadınlara yönelik yapılan bina, İl Sağlık Müdürlüğü’ne Sağlık Ocağı yapılmak üzere tahsis edildi. Kozlu’da ayrıca Hazineye ait olan ve eğitim alanı olarak ayrılan 10 bin 364 m2’lik alanın 7.500 m2’lik özel eğitim alanı olarak tahsis edildi.

Kozlu Belediye Meclisi Başkan Ali Bektaş başkanlığında, Eylül/2019 dönemi ilk birleşimini gerçekleştirdi. Biri ek, biri gündem dışı teklif olmak üzere 122 maddeyle toplanan mecliste önemli kararlar alındı.

Kozlu Belediyesi bünyesinde çalışan 42 personelden 16’sının re’sen emekli edilebilmesi ve kıdem tazminatlarının ödenmesi amacıyla kıdem tazminatlarının ödenmesi için gerekli olan 3 milyon 179 bin liralık kredi için Başkan Ali Bektaş ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz’a oy çokluğuyla yetki verildi.

Kozlu Belediyesi’nin aylık 1 milyon 750 bin liralık giderinin emekliliklerle birlikte 1 milyon liraya çekileceğine vurgu yapan Başkan Bektaş, “Belediyemizde çalışan 16 işçimizin aylık SGK ve vergileri 210 bin lira tutuyor. Alacağımız 3 milyon 179 bin liralık kredinin aylık taksidi 110 bin lira. Aylık 100 bin lira tasarruf sağlayacağız hem de çalışanlarımızın kıdem tazminatlarını ödemiş olacağız” dedi.

“BORÇ BATAĞINA SOKTU DİYENLER ÖĞRENSİN”

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ayrıca son günlerde ‘Ali Bektaş belediyeyi borç batağına sokmuş diyenler gelsin rakamları görsün öyle konuşsun ifadelerini kullanarak, ”Ali Bektaş’ı kötülemekle, dedikodu üretmekle bu işler olmaz. Çözümsüzlük çözüm değildir. Göreve geldiğimiz günden itibaren tüm gayretimizi çözüm üretmek için harcadığımızdan bir takım çevrelerin yalan yanlış ve maksatlı söylemlerine maruz kaldık. Ancak, şunu bilsinler ki; bizim verdiğimiz bu mücadelenin onda birini dahi beceremeyecek olanlardan Kozlu’yu Allah korumuştur. 2014 yılında 9 milyon piyasa borcuyla bıraktık, 2019 Mart ayında 56 milyon piyasa borcuyla devraldık. 13 milyonu iller bankası kredisi olmak üzere 26 milyon kredi borcu bıraktık şimdi ise 134 milyon 261 bin lira borç devraldık. Şimdi kim borç batağına sokmuş oluyor? . Yine biz bıraktığımızda İller Bankasından 900 bin lira ile 1 milyon 400 bin arası ödenek geliyordu. Şimdi ise İller Bankasından sıfır lira geliyor.

“BİLİP-BİLMEDEN KARALAMAK ÇOK KOLAY”

Bilip bilmeden konuşmak, karalamak kolay. Ne yapacak Ali Bektaş, tabi ki çözüm bulacak. Çünkü çözüm bizim işimiz, mücadele bizim işimiz. Bu zor günleri aşacağız. Bu kadar ağır mali tabloya rağmen her ay maaş ödemelerini gerçekleştirdik, aksatmadan ödemeye de devam edeceğiz. Asıl, Ali Bektaş bu yükün altından nasıl kalkıyor, bu işleri nasıl beceriyor? diye sorgulamaları lazım. Ama yok, onların beklentisi Kozlu sıkıntı yaşasın, maaşlar ödenmesin, Ali Bektaş kötü adam olsun.

Ben daha ilk meclis toplantısında ”bu meclisten halkın menfaati dışında hiç bir karar çıkmayacak” dedim. O yüzden biz dedikodu ve karalamalara aldırış etmeden Kozlu’ya hizmet yolunda, çözüm yolunda mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kozlu Pazar yerinde meydana gelen yangında zarar gören 8 esnafın kira ve diğer borçlarının ertelenmesi veya silinmesi yönündeki teklifte görüşülerek ilgili komisyonu havale edildi.

Kozlu Meclisi’nde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün ‘Kozlu 1. Etap Uygulama İmar Planındaki’ duruma itirazlar görüşülerek İmar Komisyonu’na havale edildi. Başkan Bektaş sorunun çözümü için çalıştıklarını ve yaşanan mağduriyeti giderilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER