Hoşgeldiniz  

Kuradan geçici iş çıktı…

cinarmedya67 | 03 Ekim 2019 | KOZLU, Tüm Manşetler A- A+

Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda İŞKUR aracılığıyla Toplum Yararına Projesi kapsamında geçici süreyle çalıştırılacak 14’ü güvenlik ve 24’ü temizlik görevlisi olmak üzere toplam 38 kişi noter huzurunda çekilen kurayla belirlendi. 38 kişilik geçici kadroya 603 kişinin başvurması, Kozlu’daki işsizliği gözler önüne serdi.

Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda İŞKUR aracılığıyla Toplum Yararına Projesi (TYP)kapsamında çalıştırılmak üzere güvenlik ve temizlik görevlilerinden oluşan toplam 38 kişilik geçici kadroya 603 kişi başvurdu. Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekiminde 14’ü güvenlik, 24’ü temizlik görevlisi olmak üzere 38 kişi belirlendi.

Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu girişine güvenlikçi ve temizlik personeli için asılan listelerde işsizler ilk olarak kura numaralarını ve isimlerini aradı. Kozlu İlçesinde noter olmadığı için kura çekimi Zonguldak’tan gelen noter huzurunda gerçekleşti.

Geçici süreyle de olsa kuradan isimlerinin çıkması için dua eden işsizler, kuradan çıkan bazı isimlerin eşlerinin TTK Kozlu Müessesinde ve Kozlu Belediyesi’nde kadrolu olarak çalıştıklarını iddia ettiler. Bilindiği gibi kura öncesi İŞKUR, hane başı aylık 1,5 asgari ücretin üzerinde gelir girmesi halinde adayların kayıtlarının kabul edilmeyeceğini açıklamıştı. Noter huzurunda yapılan kura çekiminde sadece asillerin belirlendiği, yedekler için belirleme yapılmaması da işsizlerin kafasında soru işaretleri oluşturdu.

ADRES VE TELEFONLAR DEŞİFRE EDİLDİ

Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimiyle belirlenen güvenlik ve temizlik görevlilerinin 14 Ekim 2019 tarihi itibariyle sağlık ve güvenlik kontrollerinin ardından işbaşı yapacakları da edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Öte yandan kura çekimi öncesi asılan listelerde adayların isimleri, soy isimleri, adresleri ve telefonlarının yazılarak deşifre edilmesi, adaylar tarafından tepkiyle karşılandı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER