Hoşgeldiniz  

Önceliği yayalara vermediler!

cinarmedya67 | 02 Ekim 2019 | KOZLU, Tüm Manşetler A- A+

İçişleri Bakanlığınca bu yılın yaya öncelikli trafik yılı ilan edilmesinin ardından “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan uygulama Kozlu’da gerçekleştirildi. Kaymakam Hüseyin Ergi, öğrencilerin ‘Öncelik Yayaların’ pankartlarıyla geçmeye çalıştığı yaya geçitlerinde minibüs ve otomobilin durmayan sürücülere tepki gösterdi. Kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı. Kozlu’da ayrıca yaya geçitlerinde rampaların olmaması dolayısıyla engelli vatandaşlar karşıya geçmekte bir hayli zorluk yaşadı.

İçişleri Bakanlığınca bu yılın yaya öncelikli trafik yılı ilan edilmesinin ardından “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan uygulama Kozlu’da gerçekleştirildi.Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, Kozlu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, Kozlu İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ali Duran, Kozlu İlçe Emniyet Müdürü Zafer Akcan, Kozlu Engelliler Derneği Başkanı İsmail Dilbaz, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte bir dolmuşçu ile bir otomobil sürücüsüne önceliği yaya geçidinde durmadığı ve önceliği yayalara vermediği için cezai işlem uygulandı.

ENGELLİ RAMPAYARI YOK

Kozlu İlçesindeki dünkü uygulamada yaya geçitlerinden karşıya geçmeye çalışan engelli vatandaşlar bir hayli zorluk yaşadı. İlçenin birçok noktasında yaya bulunan yaya geçitlerinde engelli rampası olmaması sebebiyle engelli vatandaşlar yardım almadan yaya kaldırımına çıkamadı.

Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi ise, Kozlu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz’a engelli vatandaşların yaya geçitlerinde yaşadığı sorunları aktararak, en kısa zamanda yaya geçitlerinin bulunduğu bölgelere ‘engelli rampası’ yapılmasını istedi. Kozlu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz’da ilgili birimlere talimat vererek yaya geçitlerine engelli rampası yapılması yönünde talimat verdi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER