Hoşgeldiniz  

Promosyonları tek seferde istedi…

cinarmedya67 | 02 Aralık 2019 | Tüm Manşetler A- A+

Türkiye Taşkömürü Kurumu genel müdürlüğünde işçi olarak çalışan Mustafa Acar (50) kurumun promosyonlarının başbakanlık genelgesine rağmen tek seferde ödemesi gerekirken 10 taksitte ödemesinden dolayı mağdur olduklarını ifade etti.

Ayrıca promosyonlara enflasyon faiz ve zam farkı eklenmediğini belirten Mustafa Acar şunları ifade etti.

NEDEN GENELGEYE UYULMUYOR

Vakıfbank, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü çalışanlarının promosyon paralarını başbakanlık genelgesinin son haline göre verilecek promosyon miktarın tamamını 2010/17 sayılı kanuna göre vermedi.

Maaşlarımıza enflasyon farkı yansıtılmadı ve faiz farkı uygulanmadı, zam farkı uygulanmadı. Genelge doğrultusunda yapılacak uygulamalar internet sitesinde ilan panosunda aleniyet ilkesi gereğince ilan edilecektir diye bir yasa çıkmasına rağmen banka ve kurum bu genelgeye uymadı. İlk altı ayda 630,  ikinci altı ayda ise 230 lira ödeme yapmıştır. Fakat tüm kurumlar bunu tek seferde verdiği halde biz taksitle aldık. Buradaki insanlar mağdur oldu. Banka ve kurumumuz tarafından bizlere bu konuda net bir bilgi verilmemektedir sözleşmenin bir nüshasını çalışanlara verilmesini talep ediyorum ve bu yasal hakkımızı kimse gizli tutmaması lazım.  Artık bir an önce yetkililerce açıklama yapılmasını istiyoruz. Ayrıca işçinin temsilcisi olan genel Maden İşçileri Sendikası da neden sessiz kalıyor. Bir an önce duruma el koymasını istiyoruz dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER