Hoşgeldiniz  

‘Şapkadan tavşan çıkardık’

cinarmedya67 | 17 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, ZONGULDAK A- A+

CHP’liler dahil kente hizmet noktasında tüm siyasi parti temsilcilerini fikirlerini ortaya koymaya ve birlik olmaya davet ettiklerini ancak hiç kimsenin katkı vermediğine dikkat çeken Çağlayan, “Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan kısa zamanda kente hizmet getirerek şapkadan tavşan çıkarmıştır” diyerek, eleştiri yerine teşekkür beklediklerini ifade etti.

Kız Meslek Lisesi’yle ilgili iddialara değinen Tosun ise, “Hastane mevcut yerine yapıldı ve giriş kısmının düzenlenmesi gerekiyor. Sorun sadece otopark değil. Ne Sağlık Bakanlığı’nın ne de Milli Eğitim Bakanlığı’nın yıkımla ilgili herhangi bir kararı yok. Vatandaş için artık müsaade edin de bir şeyler yapılsın. Yapmayınca ‘neden yapılmadı’ diyorlar, bırakın da yapalım” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Zeki Tosun ile Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan parti binasında gündemi değerlendirdi.

CHP’liler dahil kente hizmet noktasında tüm siyasi parti temsilcilerini fikirlerini ortaya koymaya ve birlik olmaya davet ettiklerini ancak hiç kimsenin katkı vermediğine dikkat çeken Çağlayan, “Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan kısa zamanda kente hizmet getirerek şapkadan tavşan çıkarmıştır” diyerek, eleştiri yerine teşekkür beklediklerini ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ise konuşmasında, Kız Meslek Lisesi’yle ilgili iddialara değindi. Tosun, “Hastanenin giriş kısmının düzenlenmesi gerekiyor. Sadece otopark sorunu değil bu. Hastane artık yapıldı, bunu konuşuyoruz ama ne Sağlık Bakanlığı’nın ne de Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir kararı yok şu anda. Vatandaş için artık müsaade edin de bir şeyler yapılsın. Yapmayınca ‘neden yapılmadı’ diyorlar, bırakın da yapalım” dedi.

ÇAĞLAYAN: “HİZMETLERE ŞAPKA ÇIKARSINLAR”

Zonguldak’ta yolların asfaltlandığını ve vatandaşların yüzünün güldüğüne vurgu yapan Çağlayan, “Merkez İlçe Başkanlığı olarak görev alalı 2 yıl oldu. 2 yıla çok şeyler sığdırdık. Seçimlerden başarıyla çıktık, güzel anılar biriktirdik. Görev aldıktan sonra bir yönetim kurulu oluşturmamız gerekiyordu. Bunu yaparken Ankara’da bu yönetim belediyeleri alacak yönetimdir dedik ve belediyeyi aldık. Bizim zamanımızdan neden bu asfalt dökülmedi diyorlar. 13 yıl önce AK Parti belediyesi döneminde genişlemesi yapılan Kapuz yolunda yine 13 yıl sonra asfalt AK Parti Belediyesi döneminde dökülüyorsa, çalışma yapılmamış demektir. Hizmeti yaparken tartışmaların olmamasına dikkat ediyoruz. Yollar yapılıyor vatandaş belediye işçisini tatlılarla ve çeşitli etkinliklerle ödüllendiriyorsa bu hizmet hakkında ne denebilir ki?  Benim bizi eleştiren partilere önerim bu kadar kısa sürede hizmet getiren bir belediyeye şapka çıkartmalarıdır. Zonguldak Belediye Başkanımız şapkadan tavşan çıkartmıştır be bu teşekkürü halletmektedir.

ÇAĞLAYAN: “BİZİM TEK DERDİNİZ HİZMET ETMEKTİR”

Milletvekillerimizin derdi var. Hizmet derdi var. Bizim 3 milletvekilimiz de Zonguldak için bir şeyler yapmak istiyorlar. Dertleri hizmet. Derdi olmayan düğününü başka yerde yapar, gider başka yerlerde konuşur. Soruyorum kaç tanesinin kızı o okulda okudu. Projeleri açıkladığımız toplantıda CHP’nin milletvekilleri neden yoktu? Herkes oradaydı, CHP’nin milletvekilleri neredeydi? Düğünün başka yerde yapar, kaç tanesinin çocuğu Kız Meslek Lisesinde okuyor. Hizmet derdin yok. Gelip bize ne yapacaksınız diye sordunuz mu? Çıkıp basına yazı veriyorsunuz, eleştiriyorsunuz. Boş boş laflar hizmet dertleri yok. Birliğe davet ediyoruz kimse ortada yok. Birlikten kuvvet doğar önce Zonguldak’ı dertlenin, bu yüke omuz verin, sonra konuşun. Kız Meslek Lisesi konusu otopark sorunu değil. Otopark için yapılmıyor. Yol ve trafik düzenlemesi için orasının tapılması gerekiyor” dedi.

TOSUN: “13 YILDA YAPILAMAYANI, 7 YILDA YAPTIK”

Zonguldak’ın sorunlarını çözerek daha yaşanabilir hale getirmek için çalıştıklarına dikkat çeken İl Başkanı Tosun ise, “Merkez İlçe Başkanımız Mustafa Çağlayan ve ekibinin göreve gelmesinin ne kadar doğru bir karar olduğunu 2 yıl içerisindeki yapılan çalışmalarda gördük.

Asfalt ve parke yapımı belediyelerin yapması gereken işler. Ancak 13 yıldır yapılmayan işler 7 ayda yapılınca vatandaşımız mutlu oluyor. Yol çalışmalarına en kötü olan yerlerden başladık. Bir sürü hizmet Belediye Başkanımız tarafından yapılıyor. Başkanımız her zaman sıkıştırıyor bakanlıklar nezdinde. Projeler de hayata geçince göreceksiniz ki Zonguldak’ı yaşanan bir şehir haline gelecek.

TOSUN: “MÜSAADE EDİNDE BİRŞEYLER YAPALIM”

Kız Meslek Lisesi’nin bulunduğu yere 400 yataklı bir hastane yapılıyor. Proje aşamasında çok yer aradık. 69 Ambarlarına yapılsın dediğimiz dönemde şu anda bizi eleştirenler mevcut yerden ve Kız Meslek Lisesi’nden bahsediyordu. Okul yıkılır, ama öncesinde daha güzeli yapılır. Şimdi bize ‘Hastaneyi 69 Ambarlarına neden yapmadınız’ diyorlar. Herkes o dönemde karşı çıktı. Hastanenin giriş kısmının düzenlenmesi gerekiyor. Sadece otopark sorunu değil bu. Hastane artık yapıldı, bunu konuşuyoruz ama ne Sağlık Bakanlığı’nın ne de Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir kararı yok şu anda. Vatandaş için artık müsaade edin de bir şeyler yapılsın. Yapmayınca ‘neden yapılmadı’ diyorlar, bırakın da yapalım” ifadelerini kullanarak, eleştirilere cevap verdi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER