Hoşgeldiniz  

Sen ne içtin Barutçu!

cinarmedya67 | 28 Haziran 2020 | Tüm Manşetler A- A+

İYİ Parti Devrek eski İlçe Başkanı ve Üyesi Şenol Barutçu’nun, Doğu Karadenizli vatandaşlara yönelik sosyal medya hesabından yaptığı ayrıştırıcı ve kışkırtıcı paylaşımlara tepki yağıyor. İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen ise olay paylaşımların ardından Barutçu’yu ihraç talebiyle disipline sevk ettiklerini açıkladı.

İYİ Parti Devrek eski İlçe Başkanı ve Üyesi Şenol Barutçu’nun, Doğru Karadenizli (Lazlara) vatandaşlara yönelik sosyal medya hesabından ayrıştırıcı ve kışkırtıcı paylaşımlara tepki yağıyor.

İYİ Partili Barutçu sosyal medya hesabından, “Ne çektiyse Zonguldak, Lazlardan çekti. Bunu bu zamana kadar anlamayan yerli siyasetçi zaten oralı olmuştur. Bu zamana kadar Laz egemenliğine karşı koyacak paranızda vardı ama vizyonunuz yetmedi. Yazık ama Devrek’te parasız bir cesur insan var; Şenol Barutçu. Laz egemenliğini Zonguldak’ta yıkmasam namerdim” yazarak paylaştı.

İYİ Partili Şenol Barutçu, paylaşımını tepkiler üzerine kaldırarak bir biri ardına özür mesajları yayınlasa da kendisine olan tepkiler dinmek bilmiyor.

ERKMEN: “BARUTÇU’YU İHRAÇ EDİYORUZ”

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen ise Şenol Barutçu’nun Doğu Karadenizli vatandaşları cephe alan paylaşımları sonrası ihraç talebiyle disiplin soruşturması başlatıldığını açıkladı.

Erkmen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Partimiz; Devrek İlçe Örgütümüze kayıtlı üyemiz Şenol Barutçu bir süredir yaptığı sosyal medya paylaşımları ile partimiz birlik ve beraberliğini bozucu ve partimiz İl Yönetimi’nin görüşlerini yansıtmayan ve de partimizi kurumsal olarak yıpratan paylaşımlarda bulunup; tavır ve davranışlar sergilediğinden İl Başkanlığımızca hakkında ihraç talepli disiplin soruşturması başlatılmıştır” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER