Hoşgeldiniz  

Siyasilere küstüler!..

cinarmedya67 | 07 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler A- A+

Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş, 30 Haziran Emekliler Haftası kutlamayan siyasilere sitem etti. Memiş ayrıca, yüzde 5,75’lik zamla 1,500 lira maaş alan emeklilerin iki kilo kıyma bile alamadığını söyledi.

Siyasilerin seçim dönemlerinde de kendilerini aramamasını isteyen Memiş, “30 Haziran Emekliler Günümüzde, İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen’den başka diğer siyasi partilerden hiçbiri bizleri hatırlama zahmetinde bulunmadı. Biz onlara ne yaptık? Seçim olduğu zamanda bizi aramasınlar.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ümüz 1927 Haziran’da emekli oluyor. 30 Haziran tarihini de Emekliler Haftası ilan ediyor 93 sene önce. Şimdiki siyasilere bakın 21. Yüzyılda emekliyi arayıp, emekliler günümüzü kutlama zahmetinde bile bulunmuyorlar. Biz onlara oy vermekten başka ne yaptık.

3 Temmuz’da emekli zamları açıklandı. Verilen zam iç açıcı değil. 1500 TL taban maaşı alan emekler 75 TL gibi bir zam ile 1 kg kıyma, 60 TL verilen zam ile 2 kg kıyma alamıyor. Biz yüzdeli zamma karşıyız. 1 kg kıyma parasıyla emekli ne yapsın. Dul ve yetimlerimiz durumları daha da kötü, onlar değil 1 kg kıyma yarım kilo bile alamıyor. Asgari ücretli aç emekli aç, tok olan sizlersiniz çatlayana kadar yiyin” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER