Hoşgeldiniz  

TAMAMEN DUYGUSAL!..

cinarmedya67 | 09 Eylül 2019 | KOZLU, Tüm Manşetler, ZONGULDAK A- A+

CHP’li Kozlu Belediye Meclis Üyesi Celal Murat Birinci’nin, Kozlu İlçesi’ne bağlı Eski Ereğli Yolu Son Durak Mevkiinde kendisine ait arsa üzerinde yapımına başladığı ancak bitiremediği inşaatı, AK Partili Meclis Üyesi Serkan Günay’a geçmiş dönem alacaklarından mahsup etmek kaydıyla 2 milyon lira karşılığında sattığı ortaya çıktı.

Kozlu’yu ve Kozluluları çok sevdiğini, önümüzdeki dönem mutlak surette başkan adayı olacağını dilinden düşürmeyen CHP’li Celal Murat Birinci’nin, Kozlu Belediyesi’ni icraya vererek takip başlattığı, tüm malvarlıkları ve gelirlerinin yanı sıra evlerine ekmek götürmekle mükellef olan işçilerin dahi maaşlarına el koydurduğu iddia edildi.

CHP’li Celal Murat Birinci’nin Eski Ereğli Yolu Son Durak mevkiindeki yapımına başladığı inşaatın temellerinde kod ihlali yapıldığı, üç metrelik çekme payının yok sayılarak kanun, yönetmelik ve usullere uyulmayarak, AK Partili Günay’a sabunlaştırma yapılarak ayıplı mal sattığı da iddialar arasında yer alıyor.

“Belediye Başkanı Ali Bektaş, Kozlu’yu satıyor” diye suçlayan Birinci’nin, Fatih Talebe Yurdu mevkiindeki arsayı Kozlu Belediyesi’nden aldığı ortaya çıktı. İmarların yeniden düzenlenmesi ve kat sayılarının düşürülmesiyle taahhüt ettiği katları yapamayacak olan Birinci’nin yüksek kar hayali de suya düştüğü iddia ediliyor.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, CHP’li Kozlu Belediye Meclis Üyesi Celal Murat Birinci’nin bazı yerel gazetelerde yer alan iddialarına Meclis’te belge ve rakamlarla cevap vermişti. Başkan Bektaş’ın, “Kozlu Belediyesini 26 milyon lira kredi borcuyla bıraktım bu dönem ise 134 milyon 261 bin lira borçla aldım” sözlerine, CHP’li Birinci cevap verememişti.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER