Hoşgeldiniz  

‘Üniversitemize sahip çıkalım’

cinarmedya67 | 09 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler A- A+

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve ekibi, 28’nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında gazetecilerle kahvaltıda buluştu. Tahir Karaoğuz Konferans Salonu’nda ZBEÜ’nün dünden bugüne gelişimi, başarısı ve hedefleri sinevizyon eşliğindeki sunumla anlatıldı. Rektör Prof. Dr. Çufalı ise, Zonguldaklılardan üniversiteye sahip çıkmalarını isteyerek, gazetecilerin soruları yanıtladı. Gazeteciler sunumun ardından İlahiyat Fakülteli ile yeni kütüphane binasını gezdi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve ekibi, 28’nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında gazetecilerle kahvaltıda buluştu. Tahir Karaoğuz Konferans Salonu’nda ZBEÜ’nün dünden bugüne gelişimi, başarısı ve hedefleri sinevizyon eşliğindeki sunumla anlatıldı. Rektör Prof. Dr. Çufalı ise, Zonguldaklılardan üniversiteye sahip çıkmalarını isteyerek, gazetecilerin soruları yanıtladı.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı ayrıca, “Türkiye’nin saygın üniversitelerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. BEÜ ailesi olarak, 28’nci kuruluş yıldönümünü kutlamanın onur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Üniversitemizin bugünkü konuma gelmesinde emeği geçenlere teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

‘HUKUK FATÜLTESİ KURULMA KARARI YÖK’TE”

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, “Üniversitenin mevcut bölümlerinin yanına önümüzdeki dönemde yeni bölümler açmayı planlıyor musunuz?’ şeklindeki soruya, “Fakültelerin kurulması YÖK’ün kararında oluşuyor. Ancak ilerleyen zamanlarda Zonguldak’a Hukuk Fakültesi ile ilgili bir çalışma yapılacaktır” cevabını verdi.

“TIP FAKÜLTESİ’Nİ EK ÖDENEKLER RAHATLATTI”

“BEÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi’yle ilgili bir dönem yoğun şikayetler geliyordu, son iki aydır ise şikayetler azaldı; şikayete konu sorunlar aşıldı mı?” sorunu ise Rektör Prof. Dr. Çufalı, “Sağlık Bakanlığı’yla şikayetlerle ilgili görüştür. Bu sıkıntılar bazen azaltılabilir. Bununla ilgili çalışmalar bir yıldır devam ediyor. Örneğin; su fiyatları güncellendi. DMO aracılığıyla malzeme alımlarına başlandı. Araya Covid süreci girince yavaşladı. Hükümet bize ekstra destek verdi. Ancak borçlar konusunun çözümüne ilişkin de destek gelirse rahatlarız. Hastaneye hep beraber sahip çıkmalıyız. Sadece hastaneye değil şehrimize de zarar veriyor. Dolayısıyla hastanenin olumsuz bir şekilde anılması herkese zarar verir. Son iki yıldır temizlik üzerinde hassasiyetle duruluyor. Personel canla başla çalışıyor. Sosyal medya üzerinden fotoğraf çekilmesi ya da haber yapılması ne kadar doğrudur. Bir kişi bir işten memnun olmayınca durumu sosyal medyaya yansıtabiliyor” dedi.

“TUGAY’IN YERİ TAMDA ÜNİVERSİTE GÖRE”

Tugay Komutanlığı’nın bulunduğu yerin üniversiteye tahsisi noktasındaki gelişmelerle ilgili soruya ise Rektör Prof. Dr. Çufalı, “Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak, Tugay Komutanlığı’nın bulunduğu yerin tahsisini talep ettik. Kararı ilgili kurumlar verecek ama oraya üniversitenin ihtiyacımız var. Kampüs alanı çok daraldı, sıkışıp kaldık. Tugay alanı olursa bizim için mükemmel olur” şeklinde konuştu.

ZBEÜ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ayrıca, “Covid-19 süreci nasıl işler bilemiyoruz ama biz her türlü eğitim ve öğretime hazırız. İster uzaktan, ister normal. Üniversite hepimizindir, hepimizin üniversiteye sahip çıkması gerekir” diyerek, sözlerini tamamladı.

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve beraberindeki heyet, İlahiyat Fakültesi ile yeni kütüphaneyi gazetecilere gezdirmesinin ardından program son buldu.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER