Hoşgeldiniz  

VE ZONGULDAK!

cinarmedya67 | 12 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, ZONGULDAK A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Zonguldak’la yakından ilgilenmesi ve kentin önünü açacak projelerin acilen hayata geçirilmesi yönündeki talimatları meyvelerini vermeye başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un, CNN Türk’te katıldığı “Hakan Çelik’le Hafta Sonu Programı”nda Zonguldak’a yapılan ve yapılacak projelerle ilgili açıklamaları kentte büyük heyecan yarattı. Bakan Kurum, “Zonguldak kadim bir şehrimiz, alın terinin işçiliğin şehri. Ama biraz hizmetten yoksun. Zonguldak’ın tüm sahilini yenileme projesi yapıyoruz. Lavuar Alanı dediğimiz kömür yıkama alanı var. Oradaki tarihi yapıları koruyacak şekilde o alanı düzenliyoruz. Meydanlaştırıp bir millet bahçesine çeviriyoruz. Fevkani Köprüsü altında esnafımız çok kötü durumda. Onların da yıkımlarını gerçekleştiriyoruz. Onu da Zonguldak Belediyemiz ile birlikte yürütüyoruz” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un, CNN Türk’te katıldığı “Hakan Çelik’le Hafta Sonu Programı”nda Zonguldak’a yapılan ve yapılacak projelerle ilgili açıklamaları yıllardır beklediği hizmet ve yatırımları alamayan kentte büyük heyecan yarattı.

Bakan Kurum konuşmasında, “Zonguldak kadim bir şehrimiz, alın terinin işçiliğin şehri. Ama biraz hizmetten yoksun. Zonguldak’ın tüm sahilini yenileme projesi yapıyoruz. Orada ne kadar kaçak ve metruk yapı varsa yıkımını gerçekleştiriyoruz. Bu yıkımdan sonra bir düzenleme başlıyor.

Lavuar Alanı dediğimiz kömür yıkama alanı var. Oradaki tarihi yapıları koruyacak şekli ile o alanı düzenliyoruz. Meydanlaştırıp bir millet bahçesine çeviriyoruz. Zonguldak’ı başı ile sonu arasında bir doğa, kültür aksı, meydanı kimliği kazandırıyoruz. Sahil düzenlemesi 2020 sonu ya da yılbaşında tamamlanmış olur. Bu yıl içerisinde millet bahçesinin de ihalesini yapacağız. Onu da önümüzdeki yıl tamamlarız.

2021 yılı sonu en geç 2022 yılı ortalarında Zonguldak’a meydan, yürüyüş aksı, kültür aksı kazandırmış olacağız. Fevkani Köprüsü altında esnafımız çok kötü durumda. Onların da yıkımlarını gerçekleştiriyoruz. Onu da Zonguldak Belediyemiz ile birlikte yürütüyoruz” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER