Hoşgeldiniz  

Zonguldak’tan barış pınarı harekatına destek…

cinarmedya67 | 16 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, ZONGULDAK A- A+

ZONGULDAK Ticaret ve Sanayi Odası’nda(ZTSO) toplanan oda, sendika ve dernek başkanları, düzenledikleri ortak basın açıklamasıyla ‘Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi.

ZTSO da düzenlenen basın açıklamasına, Hak-iş Zonguldak Temsilcilisi Nihat Oruç, Memur Sen Zonguldak Temsilcisi Kamuran Aşkar, Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, Türkiye Kamu-Sen Zonguldak Temsilcisi Kadir Bacıoğlu, Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Memiş, Zonguldak Ziraat Odası Temsilcisi Özlem Kolçak, Zonguldak Tabip Odası Başkanı Şenol Yavuz katıldı. ZTSO Başkanı Metin Demir’in yaptığı açıklamada, Barış Pınar Harekatı’nın amacının ülke sınırlarının güvenliğini sağlamak, hem de ülkem ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.

Türkiye’nin bu kararının arkasında olduklarını ve desteklediklerini söyleyen Demir, “Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır. Barış Pınarı Harekâtı, evrensel hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvelik Konseyi terörle mücadele kararları ile BM Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır. Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir. Dolayısıyla bu harekât, meşrudur ve uluslararası hukuka uygundur. Herkes artık şunu çok iyi görmelidir ki; masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtıyla başlayıp devam eden tüm bu operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir. Türkiye ve Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk milleti, iş dünyası ve sivil toplumu, bir ve beraber olarak en güzel cevabı verecektir.” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER