Hoşgeldiniz  

Çaycumalı gönüllüler bahçe kuruyor…

cinarmedya67 | 03 Aralık 2019 | Tüm Manşetler A- A+

Çaycuma’da Emekli Öğretmen Nilgün Çelik’in başını çektiği Çaycuma Gönüllüleri Yaşam Park’a imece yoluyla bir meyve bahçesi kuruyor.

Çaycuma’da Emekli Öğretmen Nilgün Çelik’in çağrısıyla bir araya gelen Çaycuma Gönüllüleri, Çaycuma Belediyesinin Filyos Irmağı’nın kenarında oluşturduğu Yaşam Park’ta meyve bahçesi kuruyor. Bahçenin bir kent imecesi ile kurulacağı açıklanırken, imeceye katılan herkesin adı bir ağaca asılacak. Dileyen sevdiklerinin adına da ağaç dikerek isimlerinin yaşamasını sağlayacak. 21 Aralık Cumartesi ağaç dikimi yapılacak imeceye son katılım tarihi 14 Aralık olarak açıklandı. Katılmak isteyenlerin proje koordinatörü Nilgün Çelik ile iletişime geçmesi istendi. Elma, erik, kiraz, kayısı, şeftali, armut, nar ve hünnap gibi meyvelerinin dikileceği imecede katılım 20 TL olarak belirlendi.

İmeceyle ilgili yapılan açıklamada, “Çaycuma’da bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Filyos Irmağı’nın kenarına, kent gönüllülerinin emeği ve katılımıyla meyve bahçesi kuruyoruz. Çaycuma Belediyesinin bambaşka bir görünüme kavuşturduğu Yaşam Park’ı kent imecesiyle, meyve bahçesine çeviriyoruz. Bizlerin soluklanma alanı olan Yaşam Park, kurdun, kuşun karıncanın da hayat bulduğu mekân olacak. İmeceye katılan herkesin adı asılan plaketle bir ağaçta yaşayacak. Çaycuma’da herkesin bir dikili ağacı olacak. Dileyenler sevdiklerinin adını da ağaçlarda yaşatabilecek. Bu imecede ‘Ben de varım’ diyor, kentin sizin emeğinizle güzel olduğunu düşünüyorsanız, haydi imeceye” denildi. ��������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������v

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER