Alan, Kent Meydanı Projesini tanıttı…

Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan, Kent Meydanı Projesi’ni gazetecilere yerinde tanıttı.

ZONGULDAK 28.02.2024 10:53:00 0
Alan, Kent Meydanı Projesini tanıttı…

Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan, Kent Meydanı Projesi’ni gazetecilere yerinde tanıttı.

Valilik Binasının arka kısmındaki sahili de kapsayan ‘Kent Meydanı Projesi’ni Başkan Dr. Alan, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk ve partililerle birlikte gazeteciler aracılığıyla kamuoyuna tanıttı.

Başkan Dr. Alan proje tanıtımında yaptığı konuşmada, “2019'da başladığımız geleneği sürdürüyoruz. O zaman da yapmayı planladığımız projelerimizi direkt yerinde sizlerle beraber vatandaşlarımıza duyurmuştuk. 2024-2029 vizyonunun 7 projesini de Cumartesi günü açıklamıştık. Malumunuz ilkini, Zonguldak Kent Meydanı Projesi'ni hemen sahilden Valiliği de arkamıza almak kaydıyla, gene sizlerin vasıtasıyla, teşkilatımızla beraber Cumhur İttifakı olarak paylaşıyoruz. Şehrimizin bir kent meydanı yok. Bunun da sıkıntılarını hep beraber yaşıyoruz. En son Cumhuriyetimizin 100'üncü kutladığımız 29 Ekim 2023 tarihinde Madenci Anıtı önünde yaptığımız kutlama programlarında vatandaşlarımızdan da bize yoğun şekilde bununla ilgili sıkıntılar, şikayetler, talepler geldi. Ne yazık ki vatandaşlarımız o heyecanı, o coşkuyu caddede dizilerek çok da olaya vakıf olmadan bir meydan olmadığı için, çok net göremedikleri için bizlere bunu haklı olarak bildirdiler. Bizler valilik binamızın daha güzel bir yere taşıyarak belediye binamızı hakeza valilikten kalkan yeri bir meydan yapmak istiyoruz ki; projemiz zaten buydu. Biliyorsunuz sahili bütünleştirmiştik. İnsanlarımızın, çoluk çocuk hepimizin nefes alabileceği, dinlenebileceği, yarın hem resmi törenlerimizi, hem de diğer özel günlerdeki törenlerimizi rahat rahat yapabileceğimiz, konserlerden tutun da her türlü etkinliğimize cevap verebilecek vatandaşlarımızın istediği bir kent meydanı projesi düşündük, hayal ettik. Vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine istişare ettik. Siyasi irade de burada. İnşallah valilik binamızı daha güzel bir yere taşıyarak buradaki alanı da bütün hemşehrilerimizin, şehir dışından gelen misafirlerimizin, gurbetçilerimizin, çocuklarımızın, yaşlılarımızın, engellilerimizin kullanabileceği rahat nefes alabileceği, oturup soluklanabileceği bir büyük şehire yakışır kent meydanı projesini sizlerin vasıtasıyla açıklamış oluyoruz. Hayırlı uğurlu olsun Zonguldak'ımıza inşallah" dedi.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

ALİ CİNAL SORDU, ATANUR ÖNER YANITLADI...

1

Özdemir: Pes etmek yok...

2

Kozlulu esnaf ve sanatkarlar, Başkan Dökmeci’yi kutladı...

3

CHP’li Akın ile Uzun, Dökmeci’ye başarılar diledi....

4

Dökmeci, iş insanlarını ağırladı...

5

TTK’ya alınacak 44 kişi için başvurular başladı...