Alan, projelerini tanıttı...

(ZB) Zoru başardık...

ZONGULDAK 24.02.2024 15:47:00 0
Alan, projelerini tanıttı...

Cumhur İttifakı Zonguldak Belediye Başkan adayı ve Belediye Başkanı Ömer Selim Alan; projelerinin yer aldığı ve meclis üyesi adaylarının tanıtımını gerçekleştirdi.
Bir otelde gerçekleştirilen lansmana AK Parti Milletvekilleri Muammer Avcı, Ahmet Çolakoğlu, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, MHP MYK Üyesi Murat Kotra, AK Parti ve MHP’li yöneticiler, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Program saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda konuşan AK Parti Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, “2017 bir milat başladı. Artık Zonguldak Belediyesi’nde hiçbir şey eskisi olmayacak diyerek yola çıktık. Zonguldak şantiye alanına döndü. 31 Mart’ta halkımız bir değerlendirme yapacak. Dokunmayacak nokta bırakmayacağız. Ömer Selim Alan ve ekibiyle birlikte milletvekili olarak durmayacağız. Bu dönem yine belediye başkanımız koltuklarda oturtmuyor. Bize devamlı koşturma içerisinde çalıştırıyor. Bütün belediye başkanlarımızda azmi görüyoruz. Belediye Başkanımız gecesini gündüzüne kattı. Bunun için Zonguldak sevdası gerekir. O da Ömer Selim Alan’da. Bize düşen kapı kapı dolaşmak. Amacımız gönüllere dokunmak olması lazım” dedi.
“İnkılap denilecek hizmetler yaptık”
AK Parti Milletvekili Muammer Avcı, “Ülkemizle AK Belediyecilikle buluşmuş bütün belediyeler milletimizin gönlüne girdi. İnkılap denilecek projelere imza attık. Belediye Başkanımız olarak görüyoruz geçmişte yaptığı hizmetleri anlayacak yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı diyerek anlatacak” ifadelerine yer verdi.
“Bizim adayımız Ömer Selim Alan’dır”
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Murat Kotra, “Genel Başkanımızın sizlere selamlarını getirdim. MHP’nin 245 belediye başkanı var. Biz ülkücüler ne kadar kıymetliyse Ömer Selim Alan da bizler için o kadar kıymetli. Genel Başkanımızın imzası olduğu her yere gövdemizi koyarız. Bazı şeyler okuyoruz. Biz bunları çok iyi biliyoruz. Bizim Zonguldak’ta 24 tane adayımız var. İl Belediye başkanımızın yanında da Merkez İlçe Teşkilatıyla yanında. İl Başkanımızın gelmesi onun cenazesi için Yenice’ye geçti. Cumhur ittifakı et ile tırnak olmuştur. Belediye meclis üyesi pazarlığı yapıldığı bir ittifak değildir. Vatan millet sevdalıların kurduğu bir ittifaktır. Bizim adayımız Ömer Selim Alan’dır” dedi.
“Biz büyük bir aileyiz”
AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, “Biz büyük bir aileyiz. Şimdide çok heyecan var. Bu işi bitireceğiz. O dönemde Merkez İlçe başkanıydım. Parti bir davaya sahip olmak çok kıymetli. Belediye Başkanımızın arkasında Cumhur İttifakı var. Milletvekilleri var. Önceki dönem il ve ilçe başkanları var. Mevcut başkanlarımız var. Kocaman bir aile var. Zonguldak gençleşti. Bunun sürekli devam etmesini istiyoruz. Milletimizin oyları ile seçilen Cumhurbaşkanımızın eline ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.
“Zoru başardık, kaldığımız yerden devam edeceğiz”
2019 yılında göreve geldikleri günden bugüne yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Ömer Selim Alan, projelerini tanıttı. Alan en çok merak edilen “ZB”yi “Zoru Başardık” olarak açıklayarak sözlerini şöyle sürdürdü:
“ZB nedir neler bizleri bekliyor, biz sizlerin hayallerine göre projelerimi dizayn ediyorum. 59 ayı geride bıraktık. Şimdi daha güçlüyüz. Bir farkımız daha var yaptıklarımız var. Artık bir karnemiz var. 10 yıl bir hizmet yapmayanlar gibi değiliz. 5 yıl boyunca şu bu demden sadece biz insanımıza emeğin emekçinin başkentine hizmetler olmaya gayret ettik. Bunu yaparken teşkilatımız vardı. Kadınlarınız gençlerimiz sizler vardı. İnşallah bir daha başaracağız. Muhtarları unutmam mümkün değil. Köy muhtarlarımız da yanımızdaydı. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Zoru Başardık. Zonguldak’ın geçmişidir. Tarihidir. Geleneğidir. Şifresidir. İnşallah daha da zorları başaracağız. Yapılamayanları yaptık. Yıkılamayan denilenleri yıktık. İnşallah daha da zorlarını yapacağız. 10 gün sonra ne olur onu da göreceğiz. ZB bundan sonra Zonguldak’ın şifresi olacak. Eski Zonguldak yeni Zonguldak.”
Ardından Başkan Alan yapılan ve yapılacak projeleri anlattı. Projeler arasında Muzaffer Badalıoğlu Parkı, Bahçelievler Parkı, Terminal binası, kent meydanı, Galericiler ve Kargocular Sitesi, Kapuz Plajı, Sahil Yolu büyük alkış aldı.
Program 2024-2029 yılları arasında aday olan meclis üyelerinin tanıtılmasının ardından sona erdi.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

ALİ CİNAL SORDU, ATANUR ÖNER YANITLADI...

1

Özdemir: Pes etmek yok...

2

Kozlulu esnaf ve sanatkarlar, Başkan Dökmeci’yi kutladı...

3

CHP’li Akın ile Uzun, Dökmeci’ye başarılar diledi....

4

Dökmeci, iş insanlarını ağırladı...

5

TTK’ya alınacak 44 kişi için başvurular başladı...