Arslan: Öğrencilerin özgürlüklerine pranga vurulmuştur

Arslan: Öğrencilerin özgürlüklerine pranga vurulmuştur

KOZLU 13.06.2024 13:31:00 0
Arslan: Öğrencilerin özgürlüklerine pranga vurulmuştur

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kozlu İlçe Başkanı Merve Arslan, Kocaeli’nin Gebze İlçesi’ndeki bir lisedeki mezuniyet töreninde öğrencilerin giydiği kıyafetler üzerinden gölge düşürülmesini kınadıkları açıkladı. 

Arslan açıklamasında; “Kocaeli Gebze’de bir lise mezuniyet töreninde öğrencilerin giydikleri elbiseler nedeniyle jandarmalar tarafından törene alınmamaları, kaymakamın emriyle gerçekleştirilen bu uygulama, hepimizi derinden üzmüştür. Bu olay, gençlerimizin en mutlu günlerinden biri olan mezuniyet törenlerine gölge düşürmüştür.

Cumhuriyet Halk Partisi Kozlu İlçe Başkanlığı olarak, bu tür müdahalelerin öğrencilerin özgürlüklerine ve kişisel tercihlerine saygısızlık olduğunu düşünüyoruz. Gençlerimizin, giydikleri kıyafetler yüzünden böylesine bir muameleye maruz kalmaları kabul edilemez. Bu olay, demokrasiye ve bireysel özgürlüklere olan inancımızı zedelemektedir.

Mezuniyet törenleri, öğrencilerimizin yıllarca süren emeklerinin ve çalışmalarının karşılığını aldıkları, hayatlarının en özel anlarından biridir. Bu tür etkinliklerde, öğrencilerin kendi tercihlerine göre giyinme hakları olmalıdır. Kıyafet seçimleri nedeniyle ayrımcılığa uğramaları, eğitim sistemimizin ve toplumsal yapımızın temel değerlerine aykırıdır.

Kaymakamın emriyle yapılan bu müdahaleyi kınıyor, öğrencilerimizin yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için yetkilileri sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Gençlerimize özgür ve demokratik bir ortam sunmak, hepimizin ortak sorumluluğudur.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, bireysel özgürlüklerin ve demokratik hakların korunması için mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz. Gençlerimizin hak ettiği saygıyı ve özgürlüğü kazanması için her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

CHP’de Tolga Gören bombası...

1

Vedat Öztürk, Mansur Yavaş’ı ziyaret etti

2

Kozlu’da tabular yıkılıyor… Dökmeci bunu da yaptı…

3

Çınar yazdı, Dökmeci el attı… İçme suyu isale hattı tamir edildi…

4

Kozlu Sahil Yolu’nda tedbirler acilen artırılsın

5

Kozlu'da feci kaza... Ömer Asaf kurtarılamadı... Sürücü K.G. tutuklandı...