Asfalt tesisleri sağlığı tehdit ediyor!

Asfalt tesisleri sağlığı tehdit ediyor!

Tüm Manşetler 4.09.2019 18:43:49 0
Asfalt tesisleri sağlığı tehdit ediyor!

CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Hayrettin Kartal, İl Genel Meclisi’nin dünkü birleşimi sonrası gündem dışı olarak Kozlu İlçesi’ne bağlı Gücek Köyü sınırlarında faaliyet gösteren asfalt plent tesislerinden çıkan toz bulutlarının insan sağlığı tehdit ettiğini, biran önce önlem alınması gerektiğini dile getirdi.

CHP’li bir başka İl Genel Meclisi Üyesi Ramis Muslu’da söz alarak, Çaycuma’ya bağlı Akyamaç Köyü’ndeki benzer soruna parmak bastı. CHP’li Muslu, “Sabahtan kuzeyden esen rüzgar mahalleleri, öğleden sonra esen rüzgar ise Akyamaç Köyü’nün tamamını etkiliyor” ifadelerini kullandı.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ise konuşmasında, “Kozlu ve Çaycuma’daki sorun tamamen bizi ilgilendiriyor. Takibini yapıyoruz. Biraz maliyetli amasorunu çözüme kavuşturacağız. Belki bu ayki meclise yetişmez ancak önümüzdeki mecliste sorunu çözeceğiz” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Genel Meclisi Üyesi Hayrettin Kartal, İl Genel Meclisinin dünkü birleşiminin ardından gündem dışı söz alarak, Kozlu İlçesi’ne bağlı Gücek Köyü’nde faaliyet gösteren asfalt plent tesisinin insan sağlığını tehdit ettiğine dikkat çekti.

CHP’li Kartal, “Kdz. Ereğli-Kozlu arasında faaliyet gösteren asfalt plent tesislerinden toz bulutları yükseliyor. Toz bulutları hem insan sağlığını, hem de çevreyi tehdit ediyor. Kdz. Ereğli’den sabah gelirken asfalt plent tesislerinden yükselen toz bulutlarını görüntüledim. Tesisten yükselen toz bulutları Ilıksu sahiline kadar geliyor ve bölgedeki tüm köylerimizi toz-duman içerisinde bırakıyor. İl Özel İdaresi olarak insan sağlığını tehdit eden asfalt plent tesisiyle ilgili acil önlem alınması gerekiyor” dedi.

ÇAYCUMA’DA DA MANZARA AYNI

CHP’li bir başka İl Genel Meclisi Üyesi Ramis Muslu’da söz alarak, “Çaycuma’daki asfalt tesislerinde de çevre kirliliği hat safhaya çıktı. AK Partili arkadaşlarımızda bu sorunla ilgili zaman zaman zorluk yaşamışlardır. Sabahtan kuzeyden esen rüzgar mahalleleri, öğleden sonra esen rüzgar ise Akyamaç Köyü’nün tamamını etkiliyor. Tesisisin köy ve mahalleleri olumsuz etkilememesi için filtrasyon sistemi kurarak etkiyi en aza indirgeyebiliriz düşüncesindeyim. Akyamaç Köyü’nde bu sorun nedeniyle iki aile evlerini satışa çıkardı. Sorun ciddi ve acil çözüm bekliyor” ifadelerini kullandı.

KARAVELİ: “SORUNU BİLİYORUZ”

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ise konuşmasında, Kozlu’daki ve Çaycuma’daki sorunu bildiğini çözüm için çalıştıklarını dile getirdi.

Karaveli konuşmasında ayrıca, “Geçtiğimiz günlerde bu konularla alakalı yerel basınımızda da haberler çıktı. İlgili birimlerle görüştük. Oradaki problemi biraz maliyetlide olsa çözeceğiz. Kozlu ve Çaycuma’daki sorun tamamen bizi ilgilendiren bir meseledir. Arkadaşlarımızla takibini yaparak sorunu çözüme kavuşturacağız. Belki bu ayki meclise yetişmez ancak önümüzdeki meclis birleşiminde sorunu çözeceğiz” şeklinde konuştu. HABER: ALİ CİNAL


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

CHP’de Tolga Gören bombası...

1

Vedat Öztürk, Mansur Yavaş’ı ziyaret etti

2

Kozlu’da tabular yıkılıyor… Dökmeci bunu da yaptı…

3

Çınar yazdı, Dökmeci el attı… İçme suyu isale hattı tamir edildi…

4

Kozlu Sahil Yolu’nda tedbirler acilen artırılsın

5

Kozlu'da feci kaza... Ömer Asaf kurtarılamadı... Sürücü K.G. tutuklandı...