Avcı: 53 okulu doğalgaza kavuşturduk, 10 okulda doğalgaza geçecek...

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Zonguldak genelinde okullara doğalgaz erişimi hakkında açıklamada bulundu.

ZONGULDAK 13.02.2024 16:39:00 0
Avcı: 53 okulu doğalgaza kavuşturduk, 10 okulda doğalgaza geçecek...

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Zonguldak genelinde okullara doğalgaz erişimi hakkında açıklamada bulundu. Açıklamasında 53 okulu doğalgaz erişimi sağlandığını, 10 okulda ise çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Milletvekili Avcı, yatırım bedelini 8 Milyon 828 bin Türk Lirası olarak açıkladı.

Milletvekili Avcı açıklamasında; “İlimiz genelinde katı atık kullanılan eğitim yuvalarımızı, yoğun bir çalışmayla bir bir doğalgaza kavuşturuyoruz. Zonguldak genelindeki okullarımızın doğalgaza dönüşümlerinin tümünü tamamlayarak eğitim yuvalarımızın standartlarını yükseltmek istiyoruz.

Bu kapsamında; şehrimizde doğalgaz bağlantı hattı gelen toplam 53 okulumuzun doğalgaz dönüşüm işi tamamlanmış, toplam maliyeti ise 8 milyon 828 bin Türk Lirası’dır. Bu yıl da 10 okulumuzun doğalgaz dönüşümü yatırım programına alınmış olup eğitim-öğretimi etkilemeyecek şekilde yapılacak planlamaya göre ilk fırsatta dönüşüm işlemleri başlayacaktır. 

Okullarımızın doğalgaz dönüşümleri tamamlandığında katı yakıtla ısınmanın getirdiği zorluklar giderilecek, kazan yakmak için ihtiyaç duyulan mali giderlerden kamu tasarrufu sağlanacak, oluşan çevre kirliliğinden okullarımız kurtulacaktır.

Böylece okullarımızda örgün öğretim gören 91 bin 383 evladımıza, daha sağlıklı şartlarda eğitim görmeleri imkânı sağlayacak ve geleceğimiz için önem arz eden ülkemizin 2053 yılı net sıfır emisyon hedefine de katkı sunmuş olacağız.

Eser ve hizmet siyasetiyle Zonguldak’ı ihya ve inşa etme davamız doğrultusunda; doğalgaz erişimi olup da doğalgaz dönüşümü olmayan hiçbir okulumuzu bırakmayacağız” dedi.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

1

2

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

3

Ali Bektaş madencilerle buluştu...

4

Yaşlı adamı ‘oy’ için dövdüler!..

5

Kozlu’da iki kadına araç çarptı…