Avcı: Asrın felaketinin yaralarını, asrın birlikteliğiyle sardık...

Avcı: Asrın felaketinin yaralarını, asrın birlikteliğiyle sardık...

ZONGULDAK 6.02.2024 10:04:00 0
Avcı: Asrın felaketinin yaralarını, asrın birlikteliğiyle sardık...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, 6 Şubat depremi yıl dönümünde mesaj yayımladı. Asırlık felaketinin yaralarını, asrın birlikteliğini inşa ederek sardıklarını ifade eden Milletvekili Avcı, depremde yıkıma uğrayan illerin asırlardır olduğu gibi yeniden ayağa kalkacağını belirtti. 

DEPREM YÜREKLERİMİZDE TARİFSİZ BİR HÜZÜN BIRAKTI

Milletvekili Avcı mesajında, “İnsanlık tarihinin en büyük yıkımlarından biri olan ve 11 ilimizi etkileyen deprem felaketinin üzerinden tam 1 yıl geçti. 14 Milyon insanımızın yaşadığı 11 ilimizi etkileyen depremde milletçe büyük bir acı yaşadık. 53 bin 237 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 107 bin 213 vatandaşımızın ise yaralandığı bu büyük felaket, hepimizin yüreğinde tarifsiz bir hüzün bıraktı… 

Depremin hemen ardından gerek Zonguldak’ta gerekse ülkemizin her ilinde adeta seferlik ilan edilmişçesine tüm milletimiz yardıma koştu, asrın felaketi karşısında asrın birlikteliğini inşa etti. 

DEVLETİMİZ GECE GÜNDÜZ DEMEDEN MESAİ YAPIYOR

Devletimiz ise bütün kurum ve kuruluşları ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde depremin izlerini silmek için yıkılan illerimizi imar ve inşa etmek üzere gece gündüz demeden mesai yaptı, yapmaya da devam ediyor. 

DEPREMİN MALİYETİ 103 MİLYAR DOLAR

Ülkemize maliyeti 103 milyar dolar olan depremin yaraları her geçen gün siliniyor, depremzede kardeşlerimize yeni evleri teslim edilmeye devam ediyor. İnşallah kısa sürede bütün depremzede kardeşlerimiz konutlarına kavuşacak, depremde zarar gören illerimiz, asırlardır olduğu gibi yeniden ayağa kalkacaktır. 

MİLLETÇE BAŞIMIZ SAĞ OLSUN

Bu duygu ve düşüncelerle, asrın felaketinde hayatlarını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize baş sağlığı diyorum. Rabbim mukaddes vatanımıza bir daha böyle felaketler yaşatmasın İnşallah” dedi.

 


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

1

2

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

3

Ali Bektaş madencilerle buluştu...

4

Yaşlı adamı ‘oy’ için dövdüler!..

5

Kozlu’da iki kadına araç çarptı…