Avcı: Zonguldak’ta eğitimi 32,5 milyonluk yatırımla güçlendirdik...

Avcı: Zonguldak’ta eğitimi 32,5 milyonluk yatırımla güçlendirdik..

ZONGULDAK 6.02.2024 17:04:00 0
Avcı: Zonguldak’ta eğitimi 32,5 milyonluk yatırımla güçlendirdik...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer AVCI, Zonguldak İl Eğitim Müdürü Osman Bozkan ve beraberlerinde ki heyet ile birlikte deprem güçlendirme projesi kapsamında güçlendirme ve yenileme işleri tamamlanan Işıkveren Ortaokulu ve Kilimli Madenciler Okulu ile fiziki inşaatı yüzde 80’e ulaşan Zonguldak Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde yerinde incelemelerde bulundu. 

AK Partili Milletvekili Avcı incelemelerin ardından toplam yatırım bedelinin 32 Milyon 575 bin  Türk Lirası olan güçlendirme ve yenileme çalışmaları ile öğrencilerimizin daha sağlıklı binalarda eğitim- öğretim göreceklerini ifade etti. 

Milletvekili Avcı açıklamasında ayrıca, “Deprem güçlendirme projesi kapsamında, 14 Milyon 241 bin Türk Lirası yatırım bedeli ile güçlendirilen Kilimli Işıkveren Ortaokulu ve Kilimli Madenciler İlkokulu ile 18 Milyon 516 bin Türk Lirası yatırım bedeliyle fiziki gerçekleşme oranı %80’e ulaşan, Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin inşaatında, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Bozkan ve Şube Müdürlerimiz ile birlikte yerinde incelemelerde bulunduk.

Toplam yatırım bedeli 32 Milyon 575 bin TL olan okullarımızın, ilimize hayırlı olmasını diliyorum.

EĞİTİME YATIRIM, GELECEĞE YATIRIM

Bizler AK Parti olarak eğitime yatırımı, geleceğe yatırım olarak görüyoruz. Bu minvalde Zonguldak’ımızda eğitim yatırımlarının artması için gayret sarf etmeye devam edeceğiz.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

CHP’de Tolga Gören bombası...

1

Ali Bektaş madencilerle buluştu...

2

Yaşlı adamı ‘oy’ için dövdüler!..

3

Kozlu’da iki kadına araç çarptı…

4

Ali Bektaş'ın meclis listesi belli oldu... Dökmeci bombası...

5

Atanur Öner: Kozlulu hemşerilerimin sesi olacağım...