Babacan, Keleş’e destek istedi...

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Zonguldak Belediye Başkan Adayı Fatih Keleş’e destek vermek için kente geldi.

ZONGULDAK 7.03.2024 16:29:00 0
Babacan, Keleş’e destek istedi...

 

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Zonguldak Belediye Başkan Adayı Fatih Keleş’e destek vermek için kente geldi. 

Ekonomi üzerinden iktidarı eleştiren Babacan; “Yerel seçimler yaklaşıyor. İktidar da insanları tehdit etmeye devam ediyor. Ayrıştırmaya değil, birleştirmeye geldik. Onun için buradayız. Ülkemizde artık kira ödemek imkansız. Öğrenciler, memurlar, emekliler, asgari ücretliler geçinemiyor. Sayın Erdoğan çıkıyor, tarihi rekorumuzu yakaladık diyor. Kişi başı herkes yıllık 420 bin lira kazanıyormuş. Herkese 35 bin lira düşüyormuş. Halkın yaşadığı gerçek enflasyon yüzde 130. Enflasyon üreterek emeklinin cebinden çalıyorlar. Karşılıksız para basıyorlar” dedi.

ÖZDEMİR: “POTANSİYELİ HAREKETE GEÇİRECEĞİZ”

DEVA Partisi İl Başkanı İbrahim Özdemir yaptığı açılış konuşmasında; “DEVA Partisi olarak şehrimizin sorunlarını çözebilmek ve geleceğe daha umutla bakabilmek için yola çıktık. Zonguldak köklü bir tarihe sahip olan, sanayisiyle, kültürüyle, doğal güzellikleriyle, ön plana çıkan bir şehirdir. Ancak son yıllarda yaşadığımız sorunlar, sorun yorumlarla karşı karşıya kaldığımız zorluklar şehrimizin potansiyelini tam olarak ortaya çıkaramamasıyla oluştu. Bizler Zonguldak'ın bu potansiyelini harekete geçirmek ve şehrimizi hak ettiği yere taşımak için buralardadır. Bugüne geldiğimizde katılımcı bir yönetim anlayışıyla hareket ederek şehrimizi kucaklayacağız. Şefkat ve şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla hareket ederek her adımımızı halkımızla birlikte atacağız. Zonguldak'ın sorununu çözebilmek için proje üretecek her bir projeyi hayata geçirerek şehrimizi daha yaşanılabilir bir hale getireceğiz. Zonguldak'ta bu zorlu süreçte bize destek veren Herkese teşekkür ediyor, sözlerime son verirken Zonguldak'ın daha güzel, biz geleceğe doğru yönelmesi için hep birlikte çalışacağımızı belirtmek istiyorum" dedi.

KELEŞ: “ZONGULDAK’A KONFORU SAĞLAYACAĞIZ”

Zonguldak Belediye Başkan Adayı Fatih Keleş, konuşmasında "DEVA Belediyeciliğinde sen-ben olgusu yok. Hepimiz biliriz, herkes için çalışacağız. Kimsiniz? Din, dil, ırk, cinsiyetinden ötekileştirmeyeceğiz. Biz insana temel olarak Yunus ve Mevlana'nın gözüyle insana bakacağız. Onların kulağıyla işiteceğiz. Gözüyle göreceğiz ve hemşerileriyle kucaklaşacağız. Kadın için el emeği kooperatifi koca çınar yaşam merkezi, çocuk- gençlik kent ve Zonguldak Projesi, engelsiz yaşam, taşkın projesi ve bunlarla birlikte Zonguldak için çok çeşitli projelerimizle beraber Zonguldak halkının çok daha sağlıklı, çok daha hak etmiş olduğu yaşam alanlarını ve yaşam konforunu sağlayacağız. 

sözlerime son verirken 3 Mart'ta 1992'de Kozlu ilçemizde yaşanan grizu faciasında hayatını kaybeden 263 madencimizi rahmetle tekrar anıyoruz ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyoruz. Sözü sahibine bırakıyorum" ifadelerini kullandı.

BABACAN: “VATANDAŞ RESMEN TEHDİT EDİLİYOR”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise konuşmasında; “Önce tedbir, önce tedbir, önce tedbir. İnşallah acı hadiseleri bir daha ülkemiz yaşanmaz ve can vermeyiz. 6 Mart depremlerinde işini gücünü bırakıp bölgelere koşan, canla başla çalışan madencilerimize de şükranlarımı sunmak istiyorum. 

Yerel seçimler yaklaşıyor. İktidar da insanları tehdit etmeye devam ediyor. Biz yoksak doğalgaz yok dedi, biz yoksak hizmet yok dedi… Vatandaşlarımız geçen sene yüzde 52 oranında Cumhurbaşkanını destekledi mi? Destekledi. Aslında bu tehdit, bana oy ver, yoksa işimi yapmam demek. Bir sonraki seçime kadar sen bu hizmeti vermek zorundasın. Meclis kürsüsüne çıktı ve yemin etti. Ne dedi? Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye bağlı kalacağıma namusum ve şerefim üzerine ana içerim dedi ve görevine başladı. Anayasaya uygun kararlar alınıyor, uymuyor. İfade ettiği gibi görevini tarafsız bir şekilde yapıyor mu? Ülkenin cumhurbaşkanı olarak partiler arasında ayrım yapıyorsa, yemin ettiği metne uymuyor demektir. Böyle tehditler savururken adaylar duruyor mu? Onlarda başladılar tehdide. Adaylar tecrübesiz, acemi. Gittiler İstanbul’a. İnsanları Gazze ile tehdit ettiler. Bize oy verirseniz Gazze’ye yardım ederiz dediler. Yerel seçimlerle Gazze’nin ne alakası var Allah aşkına? Diplomasiyi çalıştırın dedik beceremediler, ticari yaptırımlar yapın dedik görmezden geldiler. İsrail ordusunun kullandığı bazı malzemelerin bile Türkiye’den gönderilmesi söz konusu. Laf, laf. Ya orada savaşla uğraşan çocuklara yardım edin, ya da susun! 

“TEK BİR İSTİFA OLMADI!”

İktidarı da, muhalefeti de gördük. Depreme karşı önlem aldılar mı? Hayır. Torpilin önüne geçtiler mi? Hayır. Deprem oldu, tek bir istifa olmadı. Bir şeyi yapma, başarma ihtimalleri yok. Şu anda seçmenle kavga eden muhalefet partililer var. İktidar da muhalefet de öfke ve düşmanlık üretiyor. Başka ürettikleri hiçbir şey yok. Bir kısım muhalefetin tek derdi, iktidarın salladığı sopayı ele geçirip biraz da ben sallayayım olması. Son 4 yıldır Türkiye’deki siyasi partileri daha yakından gördük ve tanıdık. Endişeye mahal yok çünkü artık DEVA burada. 

“AYRIŞTIRMAYA DEĞİL BİRLEŞTİRMEYE GELDİK”

Ayrıştırmaya değil, birleştirmeye geldik. Onun için buradayız. Ülkemizde artık kira ödemek imkansız. Öğrenciler, memurlar, emekliler, asgari ücretliler geçinemiyor. Sayın Erdoğan çıkıyor, tarihi rekorumuzu yakaladık diyor. Kişi başı herkes yıllık 420 bin lira kazanıyormuş. Herkese 35 bin lira düşüyormuş. Açıkladıkları rakamlar bunları gösteriyor. Kaç haneye böyle bir bütçe çıkıyor? Üstelik ne diyorlar, 10 yıl öncesinden daha iyiyiz. Çarşıya, pazara çıkmayınca bunu söylemek kolay. Hisseden var mı bunu. Daha mı iyiyiz, daha mı kötüyüz? Rakamlarla oynuyorlar. TÜİK’in milli gelir hesaplamalarına nasıl güveneceğiz? Halkın yaşadığı gerçek enflasyon yüzde 130. Enflasyon üreterek emeklinin cebinden çalıyorlar. Karşılıksız para basıyorlar” dedi.

 


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

CHP’de Tolga Gören bombası...

1

Sağanak yağış geliyor

2

Zonguldak’ta aylardır içme suyu boşa akıyor

3

Motosiklet sevdalıları Kozlu’da buluştu

4

Merve Arslan suskunluğunu bozdu... Dün onlarca yanlışa ses çıkarmayanlar, bugün akılları sıra bize çamur atıyorlar...

5

Vedat Öztürk, Mansur Yavaş’ı ziyaret etti