Barınağı duyan köpekleri Kozlu’ya bırakıyor!

Barınağı duyan köpekleri Kozlu’ya bırakıyor!

Tüm Manşetler 10.11.2019 13:31:02 0
Barınağı duyan köpekleri Kozlu’ya bırakıyor!

Anadolu Sokak Hayvanlarını Koruma Federasyonu Kozlu İlçe Temsilcisi Tuba Avcı, Kozlu’da son günlerde artış gösteren sokak köpeklerinin Zonguldak ve Kdz. Ereğli belediyeleri tarafından ilçe merkezi başta olmak üzere barınak çevresi ve Fatih Mahallesi’ne bırakıldığını iddia etti.

Kozlu Belediyesi’nin son 7 yıldır sokak hayvanları için çalışma yapmadığını ve yerel basında çıkan habere üzüldüğüne dikkat çeken Avcı, “Bu ihbarları yerel gazetelere veren öğrenci ya da sivil vatandaşlarımız ilçede sayısı fazlalaşan köpeklerin, Zonguldak Belediyesi aracıyla bırakıldığını bilmiyorlar. Henüz faaliyete bile geçmemiş barınağımızın haberini duyan Ereğli, Zonguldak belediyeleri tüm köpeklerini Kozlu Merkez, barınak çevresi veya Fatih Mahallesine bırakmıştır.

Kozlu Belediyesi’nin 7 yıldır hayvanlar için defalarca gitmemize rağmen çok bir çalışmasını göremedik. Son derece üzgün olduğumu ifade ediyorum. İhbarı yapan vatandaşlarımızdan ricamızdır, hiçbir sokak köpeğini toplattırmayacağımı, barınaktaki işlerimizin tamamen bitmesinden sonra hayvanları uygun yere alacağımızın bilinmesini istiyorum” dedi.

Anadolu Sokak Hayvanlarını Koruma Federasyonu Kozlu İlçe Temsilcisi Tuba Avcı, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan ve Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’a çağrı yaparak sorunun çözümü için görüşme talep etti.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

CHP’de Tolga Gören bombası...

1

Vedat Öztürk, Mansur Yavaş’ı ziyaret etti

2

Kozlu’da tabular yıkılıyor… Dökmeci bunu da yaptı…

3

Çınar yazdı, Dökmeci el attı… İçme suyu isale hattı tamir edildi…

4

Kozlu Sahil Yolu’nda tedbirler acilen artırılsın

5

Kozlu'da feci kaza... Ömer Asaf kurtarılamadı... Sürücü K.G. tutuklandı...