BAŞKAN POSBIYIK, HER YERDE..

POSBIYIK: EREĞLİ’NİN İSTİKRARI BOZULMASIN, MACERAYA SÜRÜKLENMESİN

KDZ. EREĞLİ 25.03.2024 12:54:00 0
BAŞKAN POSBIYIK, HER YERDE..

 

 

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim gezilerine Bağlık, Köseler, Korubaşı, Çeştepe ve Potbaşı’nda devam etti. Ülkenin zor bir dönemden geçtiğini ve ekonomik zorlukların vatandaşları olduğu gibi belediyeleri de çok zorladığını belirten Başkan Posbıyık; “Biz tecrübemizle Ereğli Belediyesi’ni ayakta tutuyoruz. Ereğli’de kaotik ortama izin vermeyelim. Ereğli’nin istikrarı bozulmasın, maceraya sürüklenmesin” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim gezilerine hafta sonunda da devam etti.

Başkan Posbıyık, beraberinde belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte Bağlık Forteksler, Bağlık Hatip, Köseler, Korubaşı, Çeştepe ve Potbaşı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Halkın gösterdiği ilgiye ve güvene teşekkür eden Başkan Posbıyık, Ereğli’de kaotik bir ortam oluşmaması için tekrar aday olduğunu belirterek, yeni dönemde yarım kalan işlerini tamamlamayı ve Ereğli’ye bir çok yeni hizmet kazandırmak istediğini söyledi.

Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Ereğli’ye aşığım. Bana oy veren, oy vermeyen, düşüncesi ne olursa olsun, o partiden, bu partiden benim için hiç önemli değil. Benim için Ereğli önemli. İnsanlar genel seçimlerde ideolojisi neyse onun için mücadele eder. Ancak yerel seçimlerde muhtarlık ve belediye seçimlerinde partizanlık olmaz. Mahallesine, şehrine kim sahip çıkıyorsa, kim liderse ona oy verilir.

Bugün hükümet yatırım yapamıyor, ülkenin durumu çok kötü. Dede torununa harçlık veremiyor. Ekonomik yönden batmış. Aç insanlar var. 10 bin liraya emekliler geçinmeye çalışıyor. Hükümet yatırım yapabilse Çevre yolunu yapardı. Ereğli’nin bir Emniyet binası yok, hükümet konağı yok. Her ilçede yüzme havuzu var Ereğli’de yok. Devlet yatırım yapamazken birileri iş bilmeden sallıyorlar. Vatandaş yerse. Şunu yapacağız, bunu yapacağız diyerek işi bilmeden milleti kandırmaya çalışıyorlar. Bu iş bilmezlere inanmayın, Ereğli’yi yeni maceralara sürüklemeyin. 2014’den sonra neler olduğunu hep birlikte gördük. Belediyecilik tecrübe işi, lider işi. Tüm bu sıkıntılar içerisinde Ereğli Belediyesi’ni biz tecrübemizle ileriye taşımaya çalışıyoruz. Ereğli’de kaotik ortama izin vermeyelim. Ereğli’nin istikrarı bozulmasın, maceraya sürüklenmesin.”

Başkan Posbıyık, geleneksel halk iftarları kapsamında hafta sonunda da Kdz. Ereğli halkı ve Mahalle Muhtarları, Elpek Dokuyan Eller, Girişimci Kadınlar, Erdemirli Kadınlar Derneği, Kerçep, Eveder, Tema, Çocuk Esirgeme Kurumu, Kız Yetiştirme Yurdu ve Kadın Gücü kooperatifiyle iftar sofrasında buluştu.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

CHP’de Tolga Gören bombası...

1

Vedat Öztürk, Mansur Yavaş’ı ziyaret etti

2

Kozlu’da tabular yıkılıyor… Dökmeci bunu da yaptı…

3

Çınar yazdı, Dökmeci el attı… İçme suyu isale hattı tamir edildi…

4

Kozlu Sahil Yolu’nda tedbirler acilen artırılsın

5

Kozlu'da feci kaza... Ömer Asaf kurtarılamadı... Sürücü K.G. tutuklandı...