‘Bıraktığımız gibi duruyor’

‘Bıraktığımız gibi duruyor’

Tüm Manşetler 18.11.2019 16:26:21 0
‘Bıraktığımız gibi duruyor’

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı’nda 1976-1978 yılları arasında vatani görevini yapan 20 kişi, tam 40 yıl sonra yine Zonguldak’ta buluşarak anılarını tazelediler.

Yıllar sonra kente gelerek gezen 66 yaşındaki Mehmet Türk’ün, “Zonguldak 40 yıl önce bıraktığımız gibi duruyor. Fazla bir şey değişmemiş. Sahil kent için bir incidir. Kıymeti bilinmemiş. Halk, şehre sıkışmış. Doğrusunu söylemek gerekirse 40 yıl sonra Zonguldak’a daha güzel bir seviyede görmek isterdik” dedi.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı’nda 1976-1978 yılları arasında vatani görevini yapmak için kente gelen 20 arkadaş, tam 40 yıl sonra yine Zonguldak’ta buluşarak anılarını tazeledi.

Yıllar sonra kente gelerek gezen 66 yaşındaki Mehmet Türk’ün, “Zonguldak 40 yıl önce bıraktığımız gibi duruyor. Fazla bir şey değişmemiş. Sahil kent için bir incidir. Kıymeti bilinmemiş. Halk, şehre sıkışmış. Doğrusunu söylemek gerekirse 40 yıl sonra Zonguldak’a daha güzel bir seviyede görmek isterdik” sözleri, kentin içler acısı durumu gözler önüne sermeye yetti.

Türk konuşmasında ayrıca, “Zonguldak’ta 1974-1978 yılları arasında Jandarma Komutanlığında askerlik yapan aynı devre arkadaşlarız. Sosyal medya üzerinden anlaşarak 40 yıl sonra yeniden Zonguldak’a geldik. Hem il jandarma alayını hem de Zonguldak’ı gezmeye geldik. İnşallah sağ kalırsak yeniden aynı ekiple beraber Zonguldak’ı ziyaret etmek istiyoruz. Aramızda birçok vefat etmiş arkadaşlarımız var. Ama bugün o dönemdeki arkadaşlarımızla hep bir araya gelmek bizi mutluluk ve gurur verdi. Zonguldak halkına bize göstermiş olduğu ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Ben bölüğün en yaşlısıydım ve bölük yazıcısı olarak askerliğimi yaptım.

Askerlik yaptığımız dönemden bu zamana kadar Zonguldak’ta çok fazla değişen bir şey olmamış. Sadece binaların yüzleri değişmiş. Zonguldak 40 yıl önce bıraktığımız gibi kalmış. Doğrusunu söylemek gerekirse 40 yıl sonra Zonguldak’a daha güzel bir seviyede görmek isterdik.

Zonguldak’ın sahile bir değerdir fakat işlenmemiş bir incidir. Sahilimizin kıymeti bilinmemiş. Sahil işlenmediği için halk şehir arasına sıkışıp kalmış. Ben Zonguldak’ta askerlik yaptığım dönemde EKİ Plan Bürosu’nda şu anki ismi ile Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda altı ayda Zonguldak’ın haritalarını çizdim. Benim çizdiğim haritalar ile Türkiye’nin en disiplinli en başarılı alayı seçildi. Zonguldak’ın en güzel yerlerinden birisi Amasra’ydı. Ben kendim İstanbul Suadiye’de ikamet ediyorum” dedi.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

ALİ CİNAL SORDU, ATANUR ÖNER YANITLADI...

1

Özdemir: Pes etmek yok...

2

Kozlulu esnaf ve sanatkarlar, Başkan Dökmeci’yi kutladı...

3

CHP’li Akın ile Uzun, Dökmeci’ye başarılar diledi....

4

Dökmeci, iş insanlarını ağırladı...

5

TTK’ya alınacak 44 kişi için başvurular başladı...