Çaycuma'ya 'İYİ'ce kayyım isteniyor!..

Çaycuma'ya 'İYİ'ce kayyım isteniyor!..

Tüm Manşetler 25.09.2019 07:18:32 0
Çaycuma

İYİ Parti Çaycuma Teşkilatında 45 günlük sürede olağanüstü seçimli genel kurul yapılmadığı gerekçesiyle kurucu üyelerin İlçe Başkanı Sabahattin Durmuşoğlu’nun yerine kayyım istediği iddia edildi.

İYİ Parti’de atamaların ardından illerde 30, ilçelerde ise 45 günlük sürede olağanüstü seçimli genel kurul yapılmadığı gerekçesiyle bazı il ve ilçe teşkilatlarına kayyım atanması için mahkemeye başvuruldu.

İYİ Parti Çaycuma Teşkilatı’nda 45 günlük sürede olağanüstü seçimli genel kurul yapılmadığı ve düzensiz gidişata karşı çıkan bazı kurucu üyelerin İlçe Başkanı Sabahattin Durmuşoğlu’nun yerine kayyım atanmasını istediği bildirildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve kurmaylarına da seslenen bazı kurucu üyeler, Çaycuma Teşkilatına kayyım atanarak, düzensiz gidişata son verilmesi çağrısında bulundukları bildirildi.

TÜZÜK NE DİYOR?

İYİ Parti tüzüğüne göre yönetim kurulu asıl ve yedek üyeliklerinde toptan bir boşalma olduğu hallerde Genel Başkan’ın teklifi ve Genel İdare Kurulunun kararıyla geçici yönetim kurulu atanabiliyor. Atanan geçici yönetim kurullarının atandıkları tarihten itibaren ilçelerde 30 gün illerde 45 gün içerisinde kongre yapması gerekiyor.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

CHP’de Tolga Gören bombası...

1

Ali Bektaş madencilerle buluştu...

2

Yaşlı adamı ‘oy’ için dövdüler!..

3

Kozlu’da iki kadına araç çarptı…

4

Ali Bektaş'ın meclis listesi belli oldu... Dökmeci bombası...

5

Atanur Öner: Kozlulu hemşerilerimin sesi olacağım...