CHP’liler kenetlendi...

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) ön seçime katılan Belediye Başkan aday adayları, Merkez İlçe Başkanlığı’nda bir araya geldi.

ZONGULDAK 16.01.2024 16:30:00 0
CHP’liler kenetlendi...

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) ön seçime katılan Belediye Başkan aday adayları, Merkez İlçe Başkanlığı’nda bir araya geldi. 

CHP Zonguldak Belediye Başkan adaylığı için ön seçime giren aday adayları, Merkez İlçe Başkanlığı’nda bir araya geldi. Toplantıda; CHP Belediye Başkan adayı Tahsin Erdem, CHP’li aday adayları Turgut Aydın, Zeki Günalp, Atınç Kayınova hazır bulundu. Harun Akın sosyal medya üzerinden, Fırat Birkan da telefon görüşmesi ile toplantıya desteklerini sundu. İsmail Eşref’in ise rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılmadığı ifade edildi. 

ZAİMOĞLU;“GAFLETE DÜŞECEĞİMİZİ DÜŞÜNENLERE KARŞI BİRLİKTEYİZ”

Açılış konuşmasını yapan Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu: “Ön seçimde gaflete düşeceğimizi düşünenlere karşı burada birlik beraberlik içerisinde olacağımız taahhüt edilmişti. Bugün de bu amaç içerisinde burada bir aradayız. CHP, çok güzel bir ön seçim yaptı. Onur duyuyoruz, kazanan ve kaybedenimiz yoktur. Biz kazanmayı AK Parti’ye karşı yaptığımız zaman onun adı kazanma olur. Sürece katkı sunan aday adaylarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bunlar siyasi beyanlar değildir. Gece gündüz yanlarında olacağımızı söylemeye gerek bile yok.” dedi. 

ERDEM; “NEZAKETLE İLERLEDİK”

Zonguldak Belediye Başkan adayı Tahsin Erdem: “Bu demokrasi şölenine katkı sundukları için gerçekten çok teşekkür ederim. İçimizde tatlı bir rekabetti. Nezaket çerçevesinde ilerledik. Buradan çıkan sonucu 31 Mart’a taşıyacağız. Baba ocağında kavga olmaz.” ifadelerine yer verdi. 

AYDIN; “BİRLİK BERABERLİK İÇİN ELİMİZİ KALDIRDIK”

Belediye Başkan aday adaylarından Turgut Aydın da; “Burası baba ocağımız, yuvamız. Hepimiz birlik beraberlik için elimizi kaldırdık. Adayımıza başarılar diliyorum. Bana ne görev düşüyorsa elimden ne geliyorsa yapacağım. İnşallah 31 Mart’tan sonra CHP’nin bayrağını göndere dikeceğiz. Teşekkür ediyor başarılar diliyorum.” diye konuştu. 

GÜNALP; “TAHSİN ERDEM’İ BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖRMEK İSTİYORUM”

Aday adaylarından Zeki Günalp ise; “Ön seçimin yapıldı 6 Ocak’ta Tahsin başkanımızı kutlayan ilk isim herhalde bendim. Sayın Tahsin Erdem’i 1 Nisan’da belediye başkanı olarak görmek istiyorum.” ifadesini kullandı. 

KAYINOVA; “ZONGULDAK’A YAKIŞIR HİZMET YAPACAĞIZ”

Son olarak söz alan aday adaylarından Atınç Kayınova da; “31 Mart 2024 seçimleri için nasıl birliktelik içinde olduğumuzu göstermek için önemli bir gün. Bugün ciddi bir çalışmanın olduğunu görüyoruz. İl örgütü ile ilçe örgütünün birlikteliğini görüyoruz. Ak partinin de bizim bu birlikteliğimizden rahatsız olduğunu, gerçek dışı bilgiler aktardığını da görüyoruz. 

CHP’nin tanıdığı, bildiği, sevdiği, çalışkan Sayın Tahsin Erdem ile birlikte Zonguldak; yeni bir yapıya kavuşacak. Biz bunun için çabalıyoruz. Sadece aday adayları olarak değil örgüt olarak birlikteyiz. Bu seçimi alacağız. 5 yıl boyunca da Zonguldak’a yakışır hizmet yapacağız. Teşekkür ediyorum.” dedi. 

HARUN AKIN SOSYAL MEDYADAN DUYURDU 

Sosyal medyadan duyuru yapan Harun Akın; “Sevgili Hemşehrilerim ve Partili Arkadaşlarım,

CHP Parti Meclisi, Zonguldak Belediye Başkan Adaylığı için gerçekleştirilen önseçim sürecinin ortaya koyduğu sonucu onaylamış bulunmaktadır. Sürecin sonunda CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen arkadaşımız sevgili Tahsin Erdem’i tebrik ediyor, adaylığının partimiz ve Zonguldak adına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu sürece katkı sağlayan tüm üyelerimizi ayrıca kutluyorum. 2024 Yerel Seçimlerinde hep birlikte CHP’nin başarısı için her türlü mücadeleyi göstereceğimiz inancı ile hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı. 

FIRAT BİRKAN TOPLANTIYA TELEFONLA KATILDI

Telefonla katılım sağlayan Fırat Birkan; “İşim dolayısıyla orada bulunamadım. Tahsin beyin her zaman arkasındayım. Zonguldak’a döndüğüm zamanda arkadaşlar görecekler, seçim kampanyasını birlikte yürüteceğiz.” dedi.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

1

2

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

3

Ali Bektaş madencilerle buluştu...

4

Yaşlı adamı ‘oy’ için dövdüler!..

5

Kozlu’da iki kadına araç çarptı…