Devrek ‘İNCE’den mesajı verdi… On binleri topladı…

Devrek ‘İNCE’den mesajı verdi… On binleri topladı…

Tüm Manşetler 19.03.2019 10:36:58 0
Devrek ‘İNCE’den mesajı verdi… On binleri topladı…

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, CHP Devrek Belediye Başkan Adayı Çetin Bozkur’a destek vermek üzere ilçeye geldi. İlçe girişimde davul-zurna eşliğinde karşılanan İnce, Cumhuriyet Alanı’nda on binlerin toplandığı mitingde konuşuyor.

CHP’nin 24 Haziran 2018’de gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimindeki adayı Muharrem İnce, partisinin Devrek Belediye Başkan Adayı Çetin Bozkurt’ta destek vermek için Devrek’e geldi. CHP Merkez Seçim Ofisi önünde kalabalığa seslenen İnce, Devrek’te seçimi CHP’nin adayı Çetin Bozkurt’un kazanacağını söyledi.
“DEVREK’TE BU İŞ BİTMİŞ”
CHP'nin 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'ndeki Cumhurbaşkanı Adayı ve eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Devrek Belediye Başkan Adayı Çetin Bozkurt’ta 31 Mart’ta yerel seçimleri öncesi destek vermek için geldiği Devrek’te kalabalık bir partili grup tarafından davul zurna eşliğinde karşılandı. Daha sonra Cumhuriyet Alanı’ndaki Seçim Bürosu önünde toplanan kalabalığa seslenen Muharrem İnce, “Belediye başkan adaylarımıza destek için il, ilçe ziyaret ederek destek veriyoruz. Devrek’te bu iş bitmiştir. Ben bugün burada bunu gördüm. 31 Mart’ta sizlerin desteğiyle ve oylarınızla Çetin Bozkurt başkanımızı başkan seçeceksiniz. İnşallah bugün burada gördüğüm çok büyük bir kalabalık ve coşku 31 Mart’ta sandıklara yansıyacaktır” dedi.
BEKA SORUNU NE DEMEK?
Muharrem İnce, son dönemde tartışılan 'beka' konusuna değinerek, “Türkiye’de belediyeler son 10 yılın, 20 yılın kurumları değil. Belediyeler 1850’den beri var, 1930’dan bu yana da seçim var. Yani rahmetli İsmet İnönü, rahmetli Adnan Menderes, rahmetli Süleyman Demirel, rahmetli Turgut Özal, rahmetli Bülent Ecevit, rahmetli Necmettin Erbakan, rahmetli Alparslan Türkeş bunların hepsi belediye seçimlerini yaşadı, ama yendiler ama yenildiler. Hiçbirisi bir belediye seçimine beka seçimidir demedi. Yani beka seçimi demek memleketin var olma, yok olma mücadelesi demek. Bir belediye seçimi neden bir var olma yok olma meselesi olsun. İşte işin ustası burada, belediyeciliğin usta ismi burada. Ne yapacak belediye başkanı; yolumuzu yapacak, çöpümüzü toplayacak, imarımızı yapacak, yoksuluna yardım edecek… Yani belediye başkanının kanun çıkaracak hali yok. Yol boyunca gelirken gördüm tersaneler yatıyor öyle kapalı, çalışan yok. Bir yabancı işadamı Türkiye’ye yatırım yapmak istese, televizyonu açsa Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Türkiye’de beka sorunu var diyor, geleceğimiz garanti değil diyor, Türkiye karışabilir diyor… Bir Amerikalı, Fransız ya da İngiliz bunu duyduğunda bu ülkeye yatırım yapar mı, yapmaz. Peki siz varlıklı bir Türksünüz, bankada paranız var bir tesis kuracaksınız, bir fabrika kuracaksınız. Cumhurbaşkanı diyor ki ‘memleketin gelecek problemi var’ siz paranızı yatırır mısınız bir yere. İşte ulu orta üç tane oy almak için beka sorunu var demek, memlekete kötülük var demektir” diye konuştu.
Daha sonra, Devrek Belediye Başkan Adayı Çetin Bozkurt ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, Muharrem İnce’ye İlçemizin simgesi olan Dünyaca ünlü Devrek Bastonu takdim etti. (Göksel ONBAŞI)


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

CHP’de Tolga Gören bombası...

1

Kozlu’da temizlik seferberliği başladı

2

Kozlu’da yürekleri sızlatan paylaşım… Sesimizi duyan olsun…

3

CHP’liler Kozlu’da bayramlaştı

4

Kozlu Kent Konseyi kongreye gidiyor

5

Arslan: Öğrencilerin özgürlüklerine pranga vurulmuştur