Dural: Doktor yok, sıra çok…

CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, Zonguldak’ta sağlık alanındaki sorunların artarak devam ettiğine ve doktor açıklarına dikkat çekerek, muayene olmak isteyen hasta vatandaşlara 1 ay sonraya sıra verildiğini açıkladı.

ZONGULDAK 29.01.2024 11:14:00 0
Dural: Doktor yok, sıra çok…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, ülke genelinde ve Zonguldak’ta sağlık alanındaki sorunların artarak devam ettiğine ve doktor açıklarına dikkat çekerek, muayene olmak isteyen hasta vatandaşlara 1 ay sonraya sıra verildiğini kaydetti.

CHP’li Dural açıklamasında, “Ülkemiz genelinde ve şehrimiz Zonguldak’ta sağlık alanındaki sorunlar bitmek bilmiyor ve artarak devam ediyor. Doktor ve sağlık personeli açığı hizmetlerin aksamasına yol açıyor. 

Örneğin muayene olmak istediniz birçok dalda 1 ay sonraya muayene sırası veriliyor. Bu yüzden vatandaşımızdan sürekli duyduğumuz soru hastanede tanıdığınız biri var mıdır oluyor. Bu zaman zarfında zaten kendiliğinden iyileşiyor veya daha fazla hasta oluyorsunuz. 

Sağlıkta devrim dediğiniz işte tamda budur, size ilaçsız tedavi şansı veriyorlar daha ne olsun. En temel insan hakkı olan sağlık hizmetini devletinizden alamıyorsunuz, vergilerinizi düzenli ödediğiniz halde. Hasta garantili şehir hastaneleri bütçede bir kara delik haline gelmiş durumdadır. Şehir hastanelerine bütçeden ayrılan pay ile devlet kendisi müteahhit şirketlere rant yaratmadan onlarca hastane yapabilirdi. Ülkemizin ve ailelerinin kıt imkanlarıyla yetiştirdiği, okuttuğu doktor olan çocuklarımıza “giderlerse gitsinler” diyerek değersizleştirenler ülkemizin sağlık alanındaki sorunlarını asla çözemez örnekleriyle anlattığımız gibi daha da derinleştirirler. Halkın iktidardan umudu kalmamış, kaderiyle baş başa bırakılmıştır” dedi.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

1

2

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

3

Ali Bektaş madencilerle buluştu...

4

Yaşlı adamı ‘oy’ için dövdüler!..

5

Kozlu’da iki kadına araç çarptı…