Dural: Hizmet denince akla CHP’li belediyeler gelir...

Dural: Hizmet denince akla CHP’li belediyeler gelir.

ZONGULDAK 4.03.2024 12:36:00 0
Dural: Hizmet denince akla CHP’li belediyeler gelir...

Dural: Hizmet denince akla CHP’li belediyeler gelir

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural parti binasında düzenlediği basın açıklamasında, “Hizmet yapabilmek açısından avantaj her zaman Cumhuriyet Halk Partili belediyelerde olmuştur ve 31 Mart günü halkımız bunu bir kere daha onaylayacaktır” dedi.

Dural açıklamasında; “Sözlerime başlamadan önce; 3 Mart 1992 yılında Kozlu ilçesindeki TTK müessesesinde maden ocağında grizu patlaması sonucu 263 maden emekçisini kaybettiğimiz facianın 32. Yılı dolayısıyla maden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Bugün TTK Kozlu Müessesesi Uzunmehmet kuyubaşında maden şehitlerimiz adına düzenlenen anma törenine Genel Başkan Yardımcımız Deniz Yavuzyılmaz, Kozlu İlçe Başkanımız Merve Arslan, Devrek İlçe Başkanımız Uğur Dikenli, Devrek Belediye Başkanımız Çetin Bozkurt, Kozlu Belediye Başkan Adayımız Altuğ Dökmeci, Belediye ve İl Genel Meclis üyesi adaylarımız ve yönetim kurulu üyelerimizle beraber katıldık. Siyaset kurumunun şehit madencilerimizi anma törenimize gerekli ilgi ve alakayı göstermemiş olması bizleri derinden üzmüştür.  Bizler her zaman madencilerimizin haklarını savunmak TTK’da çalışan sayısının norm kadroya ulaştırmak ve kurumumuzun yaşatılabilmesi için sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Ülkemizde nüfusun yüzde 50’si Cumhuriyet Halk Partili belediyeler tarafından yönetiliyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropoller sosyal belediyecilik anlayışı ile Cumhuriyet Halk Partisi tarafından idare ediliyor. Zonguldak’ın 8 ilçesinin 5 tanesini Cumhuriyet Halk Partili belediyeler yönetiyor. Toplam 25 seçim bölgesinin yarıdan fazlası yani 13 tanesi yine Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetiliyor.

Halkımız kararını çoktan vermiş, tercihini ranttan yana değil halktan yana belediyecilik yapan Cumhuriyet Halk Partisi’nden yana kullanmış.

Bugün yapılan tüm araştırmalarda en yaşanılabilir kentler CHP’li kentler, CHP’li belediye başkanlarının yönettiği kentler. Öğrencilerin üniversite sınavlarında tercih ettiği kentlerin en başında yüzde 85 oranıyla CHP’li belediye başkanlarının olduğu kentler geliyor. İnsanlarımız CHP’li belediyelerin olduğu kentlerde yaşamaktan keyif alıyor. CHP’li belediyeler göç alıyor, göçü AK Partili, Cumhur İttifakı’nın belediyeleri veriyor.

Zonguldak’ta çalışan emekçilerine en yüksek zammı veren onların insanca bir yaşam sürmesi için mücadele eden yine bizim belediyelerimizdir.

Siz hiç Zonguldak’ta ve Türkiye’de personelinin maaşını ödeyemeyen bir Cumhuriyet Halk Partili belediye duydunuz mu? Duyamaz, göremezsiniz çünkü bizim belediyeleriniz en yüce değer olan emekçinin hakkını son kuruşuna kadar zamanında öder.

Halkımızı ‘yerel yönetimleri iktidar partisine vermezseniz hizmet gelmez’ diye tehdit edenler bilmelidirler ki asıl yerelde azınlıkta olan kendileridir. Bizim liyakatli kadrolarımız ve başkanlarımız hem genel bütçeden haklarına düşen payı alırlar hem de Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönetiminde olan İstanbul, Ankara, İzmir Büyükşehir ve diğer belediyeler ile dayanışmacı belediyecilik sergileyerek birbirlerine destek olurlar. Sözün kısası kaynak bulabilmek için sadece Ankara’nın kapısında bekleyenlerin bizim belediyecilik, kaynak yaratabilme vizyonumuzu anlayabilmeleri mümkün değildir. Hizmet yapabilmek açısından avantaj her zaman Cumhuriyet Halk Partili belediyelerde olmuştur ve 31 Mart günü halkımız bunu bir kere daha onaylayacaktır” dedi.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

ALİ CİNAL SORDU, ATANUR ÖNER YANITLADI...

1

Özdemir: Pes etmek yok...

2

Kozlulu esnaf ve sanatkarlar, Başkan Dökmeci’yi kutladı...

3

CHP’li Akın ile Uzun, Dökmeci’ye başarılar diledi....

4

Dökmeci, iş insanlarını ağırladı...

5

TTK’ya alınacak 44 kişi için başvurular başladı...