Gazze için ‘Kadınlar El Ele’ verecek...

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in eşi Seran Özölçer, 2023'de “Kadınlar El Ele” adlı projenin 2’ncisi bu yıl mayıs ayının son haftasında Gazze'deki mazlumlar için gerçekleştirecek.

ZONGULDAK 22.01.2024 13:01:00 0
Gazze için ‘Kadınlar El Ele’ verecek...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in eşi Seran Özölçer, ihtiyaç sahibi kadınlara destek olunması amacıyla 2023 yılında başlatmış olduğu “Kadınlar El Ele” adlı projenin 2’ncisi bu yıl mayıs ayının son haftasında Gazze’de zulüm gören kadınlar ve çocuklar temasıyla gerçekleştirilecek.

Kadının kadına desteğini düstur edinen “Kadınlar El Ele” adlı projenin ikincisi bu yıl mayıs ayının son haftasında, Gazze’de yaşanan insanlık dramında mağdur kadınlar ve çocuklar için düzenlenecek. Seran Özölçer başkanlığında bir araya gelen ve resimden geri dönüşüme, el sanatlardan ahşap yapımına kadar çeşitli alanlarda üretim yapan kadınların özverili çalışmaları sonucunda ortaya çıkan ürünleri, mayıs ayının son haftasında sergilenecek. Geçtiğimiz yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında başlatılan ve sergide satılan ürünlerin gelirlerinin ihtiyaç sahibi kadınlara aktarıldığı projenin bu yıl ki hedef teması Gazze’de zulüm gören kadınlar ve çocuklara destek olmak.

Proje yürütücüsü Ressam Seran Özölçer, kadın dayanışmasıyla ortaya çıkan eserlerden elde edilen gelirleri İsrail’in insanlık dışı saldırılarına maruz kalan Gazzeli kadın ve çocuklara bağışlanacağını belirtti. Özölçer, “Projenin amacı, sadece maddi yardım sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda toplumsal sorumluluk duygusuyla hareket eden kadınların bir araya gelerek ortaya koydukları dayanışma ile daha geniş kitlelere ulaşmak. Bu önemli girişim, sadece bir yardım projesi olmanın ötesinde insanları bu durumlar karşısında bilinçlendirmek ve duyarlılıklarını artırmak adına potansiyel bir farkındalık yaratma misyonunu taşıyor. ”dedi.

Ressam Seran Özölçer, Zonguldak ili genelinde başlattıkları ve kadınlar ile beraber yürüttükleri bu proje için geçtiğimiz yıl Zonguldak’taki kadınlara çağrıda bulunmuştu. Özölçer’in çağrısının ardından artan katılımcı sayısı ile bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan proje kapsamında daha fazla kadın el ele verecek.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

CHP’de Tolga Gören bombası...

1

Kozlu’da temizlik seferberliği başladı

2

Kozlu’da yürekleri sızlatan paylaşım… Sesimizi duyan olsun…

3

CHP’liler Kozlu’da bayramlaştı

4

Kozlu Kent Konseyi kongreye gidiyor

5

Arslan: Öğrencilerin özgürlüklerine pranga vurulmuştur