İlkokul öğrencileri, dünya çocuk hakları gününde bir araya geldi...

İlkokul öğrencileri, dünya çocuk hakları gününde bir araya geldi...

Tüm Manşetler 20.11.2019 11:16:43 0
İlkokul öğrencileri, dünya çocuk hakları gününde bir araya geldi...

ZONGULDAK’ta ilkokul öğrencileri, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle valilik önünde düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

Valilin binası önünde düzenlenen programa, Vali Erdoğan Bektaş, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı, ilkokul öğrencileri, veliler ve öğretmenler katıldı. Çocuk haklarıyla ilgili dövizler hazırlayan çocuklar, Vali Bektaş ve öğretmenleriyle birlikte şarkılar söyleyerek eğlendi. Rüzgarlımeşe İlkokulu tarafından hazırlanan pankarta Vali Bektaş ve öğrenciler rengarenk boyalarla el baskıları yaptı. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, çocuklarla güzel ve anlamlı bir günde bir araya geldiklerini söyledi. Çocuklara haklarını vermek için çok çalışmaları gerektiğini ifade eden Vali Bektaş, “Haklarını alanlar var alamayanlar var. Çok alan ve az alan da var. Bizim çocuklarımız daha şanslı. Şanslı olmayan dünyada çok çocuk var” dedi. Son yıllarda artan çocuk istismarlarıyla ilgili soruya da cevap veren Vali Bektaş, şöyle dedi:

“Bu konu can acıtan bir konudur. Bütün istatistiklere baktığımızda Türkiye’deki tablo o kadar kötü değil. Konu gerçekten can yakan bir konu olduğu için biraz haber değeri yüksek oluyor. Gündeme taşınmasının hem iyi hem de kötü tarafı var. Kötü tarafı olan bir şeymiş gibi algılanıyor ve insanların moralı bozuluyor. İyi tarafı farkındalığı arttırılıyor ve insanlar daha çok tedbir alıyor. Bu iki başkı bir konu ve hayatın gerçeğidir. Bizim toplumumuzda çok yaygın olduğunu düşünmüyorum. Aslında bu olayların sıfır derecede olması lazım. Bunun şimdi herkes üzerine düşen görevi yapması lazım”


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

CHP’de Tolga Gören bombası...

1

Vedat Öztürk, Mansur Yavaş’ı ziyaret etti

2

Kozlu’da tabular yıkılıyor… Dökmeci bunu da yaptı…

3

Çınar yazdı, Dökmeci el attı… İçme suyu isale hattı tamir edildi…

4

Kozlu Sahil Yolu’nda tedbirler acilen artırılsın

5

Kozlu'da feci kaza... Ömer Asaf kurtarılamadı... Sürücü K.G. tutuklandı...