Kandilli turizme açılıyor...

Kandilli turizme açılıyor...

Tüm Manşetler 7.05.2019 11:36:46 0
Kandilli turizme açılıyor...

Zonguldak’ın Kdz. Ereğli İlçesi’ne bağlı Kandilli Beldesi’ndeki varagel ve elektrik santrali turizme kazandırılacak. Bölgede ayrıca Yöresel Ürün Pazarı kurulacak. BAKKA destekli projeye, İl Özel İdaresi ortak oldu.

Zonguldak’ın Kdz. Ereğli İlçesi’ne bağlı Kandilli Beldesi’ndeki Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) ait varagel ile elektrik santrali turizme kazandırılacak. Bölgede ayrıca Yöresel Ürün Pazarı kurulacak. Kandilli Yöresel Ürün Pazarı ve Endüstri Bölgesi Projesi, BAKKA’dan 1 milyon lira hibe desteği aldı. İl Özel İdaresi ise projeye 368 bin lirayla ortak olacak.

İl Genel Meclisi’ne ‘Kandilli Yöresel Ürün Pazarı ve Endüstri Bölgesi Projesi Ortaklığı’ teklifi önce oybirliğiyle gündeme alındı. İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Proje Koordinatörü Ferhan Bostancı projeleriyle ilgili bilgilendirmesinde, “Kandilli Yöresel Ürün Pazarı ve Endüstri Bölgesi Projesi, BAKKA’dan 1 milyon lira hibe desteği aldı. Zonguldak-Kdz. Ereğli karayolu, Kandilli mevkiinde yöresel ürün satan köylülerimiz için 15 m2’den oluşan 10 dükkan yaparak bir araya toplayacağız. Ayrıca, bölgede bulunan eski varagel ile elektrik santralini de projeyle turizme kazandırmayı hedefleniyoruz. Projede yöresel ürünlerin satış noktalarının yanı sıra, çocuk parkı, sosyal tesis, restaurant, kadın-erkek WC’leride yer alıyor” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli bilgilendirmenin ardından birleşime 15 dakika ara verdi. İl Özel İdaresinin 368 bin lirayla ortak olacağı proje aranın ardından yapılan oylamada üyeler tarafından oy birliğiyle onayladı.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

CHP’de Tolga Gören bombası...

1

Ali Bektaş madencilerle buluştu...

2

Yaşlı adamı ‘oy’ için dövdüler!..

3

Kozlu’da iki kadına araç çarptı…

4

Ali Bektaş'ın meclis listesi belli oldu... Dökmeci bombası...

5

Atanur Öner: Kozlulu hemşerilerimin sesi olacağım...