Kaymakam Ergi maden şehitlerini andı…

Kaymakam Ergi maden şehitlerini andı…

Tüm Manşetler 2.03.2019 19:37:10 0
Kaymakam Ergi maden şehitlerini andı…


Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, 3 Mart 1992'de TTK Kozlu Müessesesinde meydana gelen grizu faciasında hayatlarını kaybeden 263 maden şehidimizi şükran ve rahmetle andı.
Kaymakam Ergi yazılı olarak yayınladığı anma mesajında, '3 Mart 1992 tarihinde şehrimizde yaşanan maden kazasının 27. yıl dönümünde bulunmaktayız. Bu talihsiz kazada 263 madenci kardeşimizi şehit verdik. Hepsinin acısı halen daha yüreğimizdedir. Temennilerimiz, dualarımız ve umudumuz odur ki, Yüce Allah bir daha yöremize, ülkemize böyle kazalar ve büyük acılar yaşatmasın.
Yeraltı kaynaklarını her türlü tehlike ve zorluk altında doğayla mücadele ederek üreterek, toplumun istifadesine sunan madencilerimize toplum olarak şükranlarımızı sunuyoruz.
Başta madenci kenti olan Zonguldak olmak üzere ülkemizdeki madenlerde yaşamını yitiren maden şehitlerimizi bir kez daha şükran ve rahmetle anıyor, geride kalan ailelerine ve arkadaşlarına sabırlar, yöremizdeki ve ülkemizdeki tüm madencilerimiz ile ailelerine sağlıklı ve mutlu ömürler diliyorum' ifadelerini kullandı.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

CHP’de Tolga Gören bombası...

1

Ali Bektaş madencilerle buluştu...

2

Yaşlı adamı ‘oy’ için dövdüler!..

3

Kozlu’da iki kadına araç çarptı…

4

Ali Bektaş'ın meclis listesi belli oldu... Dökmeci bombası...

5

Atanur Öner: Kozlulu hemşerilerimin sesi olacağım...