Korkmaz: Kozlu’ya boş vaatlerle değil, hakkınız olanı vermeye geliyoruz...

Yeniden Refah Partisi (YRP) Kozlu Belediye Başkan Adayı Bilal Korkmaz, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi yapacakları hizmet ve projelerini açıkladı.

KOZLU 21.03.2024 12:17:00 0
Korkmaz: Kozlu’ya boş vaatlerle değil, hakkınız olanı vermeye geliyoruz...

Yeniden Refah Partisi (YRP) Kozlu Belediye Başkan Adayı Bilal Korkmaz, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi yapacakları hizmet ve projelerini açıkladı. 

Kozlu Belediyesi’nin mevcut bütçesine göre yapabilecekleri hizmetleri açıkladıklarına dikkat çeken Korkmaz’ın en dikkat çekici projeleri olarak ise, “Kozlu Devlet Hastanesi ve Kozlu Adliyesi için yer bularak projelerini ilgili bakanlıklara teslim edeceğiz” şeklindeydi.

KORKMAZ: “MEVCUT BÜTÇEYLE YAPACAKLARIMIZ”

Yeniden Refah Partisi Kozlu Beledi Başkan Adayı Bilal Korkmaz 33 maddeyle açıkladığı projeler şöyle:

“1-    Ahlaklı belediyecilik: Her işimizde ahlak, fazilet, merhamet, liyakat, feraset, dirayet ve gayret ile çalışacağız.

2-      Denk bütçe uygulamasına geçeceğiz.

3-      Belediyedeki israfa son vereceğiz.

4-      İlçedeki tüm alt ve üst yapı işleri için mevcut personele ilave istihdam oluşturup dışarıya ihale vermeyeceğiz.

5-      Her mahalleye sağlık ocağı yapacağız.

6-      Her ay vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemek için halk meclisi kuracağız.

7-      Belediyemizin işleteceği 9 mahalleye toplam 14 mini sosyal tesis, merkeze ise 4 belediye sosyal tesisi kuracağız. Tesislerimizde kütüphane, internet, psikolog hizmeti verilecektir ve beyaz masa kurulacaktır. Tesislerimizde satılacak tüm ürünler (yiyecek ve içecek) maliyet fiyatına halkımıza sunulacaktır.

8-      Sahilde bulunan ve belediyemize ait olan işletmelerin sözleşme süreleri bittiğinde, bu tesisler sosyal tesis, kültür merkezi, sinema salonu olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Bu işletmelerde çalışan vatandaşlarımız mağdur edilmeyip belediye personeli olarak istihdam edilecektir. (Milletvekili meclis restoranında hangi ücrette yiyip içiyorsa, bizim halkımız da bu sosyal tesislerde aynı paraya yiyip içecek.)

9-      İlçemizdeki ev hanımlarının, el emeklerini değerlendirmeleri için sosyete pazarının olduğu alanı her cumartesi onlara tahsis edeceğiz.

10-   Üniversite öğrencilerine refah bursu vereceğiz.

11-   Ekonomik zorluk içerisinde olan ailelere yardımları evin hanımı üzerinden ulaştıracağız.

12-   Sadece emekli aylığı alan evi veya arsası olmayan yaşlılarımıza kira yardımı yapacağız.

13-   Engelsiz şehir ofisi kuracağız. Engelli hemşerilerimizin ilçemizdeki ulaşımdan sağlığa sosyalleşmeden istihdama bütün ihtiyaçları tek bir merkezde toplanacak.

14-   Mevcuttaki köpek barınağını genişletip, içerisine oyun parkı kurup ve köpek sahiplenenlere aşıları ve bakımların tamamı belediyeye ait olacak.

15-   Kedi evi kuracağız ve kedi sahiplenenlere aşıları ve bakımların tamamı belediyeye ait olacaktır.

16-   Otoparkı olmayan hiçbir binanın inşaatına ruhsat vermeyeceğiz.

17-   Bütün vatandaşlarımıza suda yüzde 20 indirim uygulayacağız.

18-   Her yıl sosyal etkinliklerin bulunduğu festivaller düzenleyeceğiz.

19-   Organize sanayi bölgesi kuruluncaya kadar atölyeler kurup toplamda 4 yıl içerisinde 2400 kişi istihdam edeceğiz. (Tekstil, boya, izolasyon, metal, ayakkabı, mobilya fabrikası vb. ilgili firmalarla görüşülmüştür.)

20-   Halk otobüslerinin sözleşmesi bitince yeni otobüsler satın alarak otobüsleri kendi bünyemizde çalıştıracağız. Mevcuttaki şoförleri belediye personeli olarak alarak istihdam edeceğiz. Böylelikle ulaşımda indirimi gerçekleştirmiş olacağız.

21-   Şoförlüğü öğrenmek ve ilerletmek için sürüş pisti açacağız ve bu alanda gençlerin drift atmalarına olanak sağlayacağız.

22-   Bütün okullarımızın çevresinde güvenlik tedbirleri alacağız. 

23-   Kozlu Belediyesi adına mesire alanı kiralayıp, halkımızın hizmetine sunacağız.

24-   Okul ihtiyacı olan bazı mahalleler için okul yerlerini tespit ederek ilgili bakanlığa projeleri teslim edeceğiz.

25-   Kozlu Devlet Hastanesi ve Kozlu Adliyesi için yer bularak projelerini ilgili bakanlıklara teslim edeceğiz.

26-   Kültür Merkezi inşa edip, içerisinde düğün salonu ve gençlerimizin yeteneklerini geliştirip veya yeni yetenekler kazandıracağı gitar, keman, piyano, bağlama, tiyatro gibi kurslarla birlikte, gelen her türlü talep doğrultusunda kurs açacağız.

27-   Kültür ve sanat alanında aktif rol almak isteyen gençlerimize destek olacağız. İlçe sınırlarımızdaki sanatçı gençlerimizi kayıt altına alacağız. Onlarla birlikte projeler geliştireceğiz. Tiyatro, müzik grubu kurmak isteyen, performanslarını sergilemek isteyen gençlerimize mekan ve ekipman konusunda destek vereceğiz.

28-   İlçemiz sınırları içerisindeki tüm ibadethaneleri ayda bir temizleyeceğiz.

29-   Kozlu sahiline yaz aylarında gece pazarı kuracağız.

30-   Kozlu’da seyyar satıcılık ile geçinmeye çalışan kardeşlerimize yer göstererek destek olacağız. 

31-   Organize sanayi bölgesi ile ilgili ilçe merkezi dışında tespit ettiğimiz bir yerin altyapısını ve yolunu oluşturup en kapsamlı organize sanayi bölgesi yapacağız. Bu sanayi Kozlu’muzun 50 yıllık istihdam ihtiyacını giderecektir.

32-   Kozlu’nun en uygun yerine, otoparkı olan kapalı pazaryeri inşa edeceğiz. 

33-   Yeniden Refahlı Belediye olarak ‘Ahlaklı Belediyecilik’ ilkesi gereği yönetimde yolsuzluğu, rüşveti, adam kayırmayı kesinlikle reddeden bir anlayış sergileyeceğiz. Belediyenin kaynaklarının millete ait olduğu bilinci ile hizmetlerimizde rantı değil Hakk-ı gözeteceğiz. Belediye Başkanından en alt birimde çalışana kadar haksız zenginleşmeye kesinlikle izin vermeyeceğiz. Yeniden Refahlı Belediye olarak denk bütçe yapacak ve mevcut yönetimin devasa rakamlara çıkardığı borç ve faiz yükünü belediyemiz üzerinden kaldıracağız. Gelir ve gider dengeli hale gelecek, israf, lüks, şatafat bitecek. Sadece tüm hemşerilerimize hak ettikleri hizmeti sunmaya odaklanacağız.” 


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

ALİ CİNAL SORDU, ATANUR ÖNER YANITLADI...

1

Özdemir: Pes etmek yok...

2

Kozlulu esnaf ve sanatkarlar, Başkan Dökmeci’yi kutladı...

3

CHP’li Akın ile Uzun, Dökmeci’ye başarılar diledi....

4

Dökmeci, iş insanlarını ağırladı...

5

TTK’ya alınacak 44 kişi için başvurular başladı...