Kozlu Belediye Meclisi yeniden şekillendi... CHP'nin üye sayısı 4'e yükseldi...

Kozlu Belediye Meclisi’nde İYİ Parti yaşanan istifaların ardından tüm sandalyelerini kaybetti. Kozlu Belediyesi Meclisi AK Parti’nin 10, CHP’nin 4 ve Bağımsızlar 2 olmak üzere toplam 16 üyeden oluştu.

KOZLU 8.01.2024 14:49:00 0
Kozlu Belediye Meclisi yeniden şekillendi... CHP

31 Mart 2029 Pazar günü yapılan yerel seçimlerde, Zonguldak’ın Kozlu İlçe Belediye Meclisi AK Parti 10, İYİ Parti 3 ve CHP 3 sandalye olarak şekil bulmuştu. 

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak yerel seçimlere yaklaşık 2,5 ay kala Kozlu Belediye Meclisi yaşanan istifaların ardından yeniden şekillendi.

CHP’li Celal Murat Birinci’nin partisinden istifa ederek bağımsız olarak görev yaptığı Kozlu Belediye Meclisi’nde, İYİ Partili Nizamettin Aydın’ın hem partisinden, hem de meclis üyeliğinden istifa etti. Nizamettin Aydın’ın istifasıyla boşalan sandalyeye İYİ Partiden seçilen ancak partisinden istifa ederek CHP’ye geçen Cafer Ercan davet edildi. İYİ Partili Bahattin Topal ile Kadir Çetin’de partilerinden istifa etti. Kadir Çetin’in CHP’ye geçtiği Kozlu Belediye Meclisi’nde Bahattin Topal ise bağımsız olarak görevine devam ediyor.

Kozlu Belediye Meclisi AK Parti’den 10, CHP’den 4 ve bağımsız 2 olmak üzere toplam 16 üye bulunuyor. 


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

1

2

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

3

Ali Bektaş madencilerle buluştu...

4

Yaşlı adamı ‘oy’ için dövdüler!..

5

Kozlu’da iki kadına araç çarptı…