Kozlu'da Cumhuriyet coşkusu...

Kozlu'da Cumhuriyet coşkusu...

Tüm Manşetler 28.10.2019 15:55:30 0
Kozlu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96’ncı yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, Kaymakam Hüseyin Ergi ve Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın Kent Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması sırasında bayrağımızın göndere çekilmesiyle başladı.

Kozlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’nün hazırladığı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Kurtuluş Savaşı ile Cumhuriyetimizin ilanına kadar süreçte vermiş oldukları mücadeleyi anlatan slayt gösterisini protokol ve izleyiciler ayakta alkışladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96’ncı yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri Kozlu’da, Kaymakam Hüseyin Ergi ve Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın Kent Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması sırasında bayrağımızın göndere çekilmesiyle başladı.

Kozlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün hazırladığı, Ülkemizin Kurtarıcısı ve Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Kurtuluş Savaşından başlayıp Cumhuriyetimizin ilanına kadar süreçte verdikleri kahramanca mücadeleyi konu alan slayt gösterisi Kozlu Belediye Meclis Salonu’nda protokol üyeleri başta olmak üzere vatandaşlara izlettirildi. Aziz şehitlerimiz ile gazilerimizin vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını hiçe sayarak yazdıkları destan salonda duygusal anların yaşanmasını yol açarken, ayakta alkışlandı.

KOZLU’DA BAYRAM PROGRAMI

29 Ekim 2019 Salı (bugün) günü ise, Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi saat 10.00-10.30 arası makamında tebrikleri kabul edecek.

Kozlu Adnan Taneyi Stadı’nda saat 11.05’i gösterdiğinde, Kaymakam Hüseyin Ergi, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Ali Duran halkı ve öğrencileri selamlayarak, bayramlarını kutlayacak.

İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resim, şiir, kompozisyon ve atletizm yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilecek.

Şiirlerin okunmasının ardından ise, Cengiz Topel İlkokulu Türk Büyükleri Gösterisi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gösterisi, Özel Sınav Anadolu Lisesi Gösterisi, Kozlu Anadolu Lisesi Gösterisi, Kozlu Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekiplerinin folklor gösterisinin ardından tören geçişiyle birlikte tören sona erecek.

29 Ekim 2019 Salı (bugün) günü havanın yağışlı olması halinde ise alternatif program Kozlu Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda saat 11.00’de yapılacak.

29 Ekim 2019 Salı (bugün) günü ayrıca saatler 18.00’i gösterdiğinde Kozlu Belediyesi önünde toplanılarak, Fener Alayı düzenlenecek.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

1

2

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

3

Ali Bektaş madencilerle buluştu...

4

Yaşlı adamı ‘oy’ için dövdüler!..

5

Kozlu’da iki kadına araç çarptı…