Merve Arslan, Milli Şairi andı...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kozlu İlçe Başkanı Merve Arslan, İstiklal Marşımızın yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u andı.

11.03.2024 18:01:00 0
Merve Arslan, Milli Şairi andı...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kozlu İlçe Başkanı Merve Arslan, İstiklal Marşımızın yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u andı.

CHP’li Arslan yayınladığı mesajında; “İstiklal Marşı, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin en önemli simgelerinden biridir. Bu eşsiz eserin yazarı Mehmet Akif Ersoy'un, Türk milletinin vatanseverliği ve direnişi ile örülü olan sözü “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın", Türk ulusunun bağımsızlık arayışının ve milli değerlerinin ne denli derin olduğunu ifade eder.

İstiklal Marşı'nın kabul edilmesi, Türk ulusunun Milli Mücadele dönemindeki direnişinin ve azminin bir ifadesidir. Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı bu büyük eser, Türk milletinin vatan sevgisi ve bağımsızlık tutkusunu en güçlü şekilde dile getirir. Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğindeki Türk milleti, her türlü zorluğa göğüs germiş ve bağımsızlık için büyük fedakarlıklar yapmıştır.

Bugün, İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yılında, Mehmet Akif Ersoy'un sözü ve Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğindeki Milli Mücadele dönemi, Türk milletinin tarihindeki en önemli dönemlerden biri olarak hatırlanmaktadır. Bu büyük mücadele ruhu, Türkiye'nin geleceğe güvenle bakmasını ve milli değerlerine sıkı sıkıya bağlı kalmasını sağlamaktadır” dedi.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

ALİ CİNAL SORDU, ATANUR ÖNER YANITLADI...

1

Özdemir: Pes etmek yok...

2

Kozlulu esnaf ve sanatkarlar, Başkan Dökmeci’yi kutladı...

3

CHP’li Akın ile Uzun, Dökmeci’ye başarılar diledi....

4

Dökmeci, iş insanlarını ağırladı...

5

TTK’ya alınacak 44 kişi için başvurular başladı...