Milletin gönlünden hizmetleri silemezsiniz...

‘Milletin gönlünden hizmetleri silemezsiniz’

ZONGULDAK 5.03.2024 17:38:00 0
Milletin gönlünden hizmetleri silemezsiniz...

 

 

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Zonguldak siyaseti ve gündemle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Çağlayan, Zonguldak Belediyesi aracılığıyla kente yapılan yatırımlar ile önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi planlanan yeni projeleri vatandaşlara anlatmaya devam edeceklerine dikkat çekti.

“MİLLETİN GÖNLÜNDEN HİZMETLERİ SİLEMEZSİNİZ”

Saadet Partililerin, Lavuar Alanı’nda Belediye Başkanı ve Adayı Ömer Selim Alan’ın seçim afişlerine itirazı sonrasında Yüksek Seçim Kurulu’nun kaldırma kararını değerlendiren Çağlayan,  “İlçe Seçim Kurulu’ndan bir başvuruda bulunmuşlar. Oradaki hizmetlerin anlatıldığı görsellerin, pankartların kaldırılmasını talep etmişler. Seçim Kurulu bu başvuruyu bize iletti. Biz yasal çerçevede yapılması gereken her şefi yaparız. Biz orada hizmetlerimizi anlatan pankartlar yapmıştık ancak; şunları bilsinler. Bizler yasal çerçevede propaganda sürecini sürdüreceğiz. Yapılan hizmetlerin anlatılmasına engel olamayacaksınız. Bazı yerlerden bunları kaldırtabilir, sildirebilir ancak; milletimizin gönlünden bunları silemezsiniz” dedi.

“HİZMETLERİMİZİ ANLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP İl Başkanı Devrim Dural’ın, “O bakanlar sadece sizim değil, hepimizin bakanı’ çıkışının da hatırlatılmasına Çağlayan, “Eleştiri yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı ben bir şey söylemem. Çünkü yeni. Ama biz bu görevleri ben özellikle kendim hem Merkez İlçe Başkanlığı, daha öncesinde belediye meclis üyeliği, daha öncesinde gençlik kolları görevlilerimizle birlikte uzun yıllardır partinin içerisindeyiz. On yıl boyunca da Cumhuriyet Halk Partisi burayı yönetti. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir döneminde ben belediye meclis üyeliği yaptım. Daha henüz bir tane proje için kapımızı çalmadılar Hamaset yapıyoruz. Hiçbir proje için herhangi bir bakanın kapısını çalmadılar ki benim söylediğim şu, evet, hadi o zaman deseydiniz ki bir projemiz var, biz bir bakana gidelim. Siz nereye gittiniz? Eleştirdiğimiz konu şudur. Onların gittikleri yerler, belediye başkanları, kendi partilerinin belediye başkanlarına. Ben de diyorum ki gittiğiniz belediye başkanları, şu anda onlar aday. Kazanıp kazanamayacakları belli değil. Bu bir, ikincisi zaten kendi şehirlerine faydaları yok. Sadece kendilerine faydaları var buda iki, biz şunu iddia ediyoruz. Diyoruz ki Cumhurbaşkanımız milletimizin oylarıyla bunlar 9 ay önce seçime girdi. Seçildi. Milletimiz tekrar yetkiyi Cumhurbaşkanımıza verdi. Mecliste de Cumhur İttifakı'na çoğunluğu vererek yasama hakkını milletimiz tanıdı. Cumhurbaşkanımız görevimin başında dört yıl boyunca. Yapacağımız her projenin bir teminatı var. Yaptık teminat olduğu gibi milletimizin seçtiği irade bu projelerin de teminatıdır. E o teminatla birlikte sahada vatandaşımıza biz bunu anlatıyoruz. Şimdi ben bir proje üzerinden buna örneklendireyim. Kozlu ile Zonguldak yolu arasında birtakım çalışmalar, birtakım projeler var. AVM'nin önünde battı çıktı. Aralarında tramvay raylı bir sistemimiz var.  Orada İstanbul Park'ın deniz kenarına alınıp vatandaşımızın yürüyeceği, zaman geçirebileceği, bisiklet yolları, denizle bütünleşmiş bir yapı var. Bu yapının belediye imkanları da yapılması çok zor. Çünkü belediyede imkan bırakmamışsınız, bize borç bıraktınız ve bu projenin uygulanabilmesi ve yapılabilmesi için iktidarın desteğine de ihtiyacımız var. Kastettiğimiz budur. Yoksa efendim iktidar bizde, biz olmazsak hiçbir belediye herhangi bir şey yapamaz. İktidarımız emin olabilirsiniz ki adaletli bir iktidardır. Adaletli iktidarın Cumhuriyet Halk Partili belediyelere de AK Partili belediyelere de belediyelerin merkezi bütçeden alması gereken hakkı eşit, adil ve adaletli bir biçimde dağıtmaktadır. Burada hiç kimse ağzını açık bir şey söyleyemez. Ama sizin gittiğiniz belediye başkanları zaten engellendik, bir şey yapamadık diye feveran ediyorlar. Engellenmemelerine rağmen bunu bir kılıf olarak vatandaşımıza sunuyorlar. Engellendik, bir şey yapamadık diyen, kendi şehirleri için bir şey yapamadık, hizmet edemedik diyenlerin bizim şehrimize ne faydası olur? Biz bunu anlatıyoruz, anlatmaya da devam edeceğiz” dedi.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

ALİ CİNAL SORDU, ATANUR ÖNER YANITLADI...

1

Özdemir: Pes etmek yok...

2

Kozlulu esnaf ve sanatkarlar, Başkan Dökmeci’yi kutladı...

3

CHP’li Akın ile Uzun, Dökmeci’ye başarılar diledi....

4

Dökmeci, iş insanlarını ağırladı...

5

TTK’ya alınacak 44 kişi için başvurular başladı...