SAĞLIKTA PROBLEM KALMAYACAK...

SAĞLIKTA PROBLEM KALMAYACAK...

Tüm Manşetler 6.01.2020 15:38:49 0
SAĞLIKTA PROBLEM KALMAYACAK...

AK Parti İl başkanı Zeki Tosun, milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Atatürk Devlet Hastanesi Site Ek Binası’nda yenilenen acil servis ve bazı bölümlerin açılışını yaptı. AK Partililer daha sonra Atatürk Devlet Hastanesi 400 yataklı hastane inşaatını inceledi.

AK Parti İl başkanı Zeki Tosun, milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan’ın birlikteliği kongreler öncesi bazı parti içi çıkarcı muhaliflerin karalama ve yıpratma maksatlı ortaya attığı iddiaların hedefine ulaşmadığının da en açık göstergesi oldu.

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Site Ek Binası’nda bir süredir devam eden bakım ve onarım çalışmaları kısmen tamamlandı. AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, İl Kadın Kolları Başkanı Züleyha Arıman, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Tosun ve protokol üyelerinin katılımıyla acil servis ve hayırseverlerin yaptırdığı odalar sağlık hizmetine açıldı.

TÜRKMEN: “SAĞLIK VE YATAK SORUNU KALMAYACAK”

Zonguldak’ta sağlık ve yatak sorunu kalmayacağına vurgu yapan milletvekili Türkmen, “Burası tarihi bir hastanemidir. Güzel hizmetler vermiştir şimdiye kadar. Gelmiş geçmiş olup hizmet veren kimler varsa, hayatını kaybedenlere rahmet, kalanlara sağlık diliyoruz. Allah şifayı en erken zamanda seri olarak bu güzel yerlerde hastalarımıza şifa nasip eylesin diye dua ediyoruz. Dolayısıyla hayırlı olsun.

Yeni hastanemizde karşıda yapılıyor. İnşallah ora da yapıldıktan sonra sağlık problemi Zonguldak'ta yatak sayısı problemi Zonguldak'ta olmayacak. Daha modern, daha bilinir, daha insanımıza yakışır bir sağlık hizmeti alacak insanımız diye düşünüyor ve bu vesileyle tekrar burada emeği geçen tüm başta sağlık müdürümüz olmak üzere başhekimlerimize hepsini doktorlarımıza tüm sağlık personelimize kimlerin emeği geçmiştir hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun diyoruz dua ediyoruz. İnşallah hep birlikte ülkemizde yöremize Zonguldak’ımıza hizmet edeceğiz tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ÇOLAKOĞLU: “SAĞLIĞI BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Çolakoğlu da sağlığa çok büyük önem verdiklerine dikkat çekti. Çolakoğlu ayrıca, “Bugün çok güzel bir hastanede çok güzel bir mekânın hep beraber burada açılışını yaptık. Öncelikli olarak emeği geçenlere çok çok teşekkür ediyorum. Bağışçılardan Allah razı olsun. AK Parti iktidarı olarak sağlık sektörüne ne kadar önem verdiğimizi herkes biliyor, vatandaşımız biliyor. Biz halkımızın ihtiyacı olan halkımızın layık olduğu sağlık hizmetini biz vatandaşımıza vermekle mükellefiz” dedi.

UÇAR: “KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA BÜYÜK İŞLER YAPILMIŞ”

Hastanenin koruma altında olduğu için küçük dokunuşlarla büyük işler yapıldığını ifade eden Uçar ise,”Bugün aslında şöyle bir anlayış var küçük dokunuşlarla insanları çok mutlu edebileceğiniz projeler var bugün aslında ben acil servisimizin donatımı ile ilgili tefrişatı ile ilgili yeni bir yapılan yerle ilgili küçük bir açılış gibi bir program organize ettiklerini söylediler. Ama gerçekten burada gördük ki çok büyük bir proje yapılmış emek verilmiş emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Katkısı olan herkesi tebrik ediyorum. Özetle başhekimliğine belirttiği gibi bağışçılarımız var bu hastanenin dışında da birtakım faaliyetlerimize katkı veren önemli bağışçımıza Ben de teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Güzel şık bir acil ve hastane donanımı olmuş. İfade ettikleri gibi hastanemiz zaten koruma altında olması müdahale anlamında da kısıtlı olması nedeniyle çok şık ve çok güzel bir mekan oluşturulmuş emeği geçen herkese teşekkür ediyor, kentimize de hayırlı olsun diyorum” dedi.

ALAN: “DOĞDUĞUM HASTANEYE GELDİM”

Atatürk Devlet Hastanesi ek binasında dünyaya geldiğine dikkat çeken Başkan Alan ise, “24 Aralık 1979 tarihinde gözümüzü burada açtık. Sayın vekilim, Sayın başhekim anlattı, hakikaten ben de 3 aydan beri gelmemiştim en sonunda bir muayene için gelmiştik çok güzel olmuş emeği geçen Herkese teşekkür ediyorum. Başta Sayın İl Sağlık müdürümüz, başhekimimiz, vekilimiz olmak üzere tüm idari kadro olmak üzere Tabii ki bir de bağışta bulunan hayırseverlere de teşekkür ediyorum. Rabbim acil şifalar nasip eder inşallah. Burada tedavi olan Deva bulmak isteyen vatandaşlarımıza İnşallah şifa bulur. Vekilimin dediği gibi İnşallah yeni hastanemizde kısa sürede hayata geçirdikten sonra inşallah sağlık sorunu Zonguldak'ta yaşamayacağız. Tekrar emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

TOSUN: “SAĞLIKTA PROBLEM KALMAYACAK”

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun burada yaptığı konuymada,”Bugün güzel bir gün doğduğumuz, büyüdüğümüz mahallemizdeki Cumhuriyetin ilk hastanesi olan acilin yenilenmesi ile ilgili kıymetli vekillerimiz ile beraber buradayız. Öncelikle emeği geçen bütün başhekimimize, sağlık müdürümüze destek veren Zonguldaklı kardeşlerimize de çok teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir yer olmuş, yapanların ellerine sağlık.  Zonguldak'taki Sağlık Hizmetleri yeni hastanemiz de hizmete girdikten sonra daha da güzel olacak. Bunun gayreti içerisindeyiz milletvekillerimiz Ankara'da her türlü görüşmeyi yapıyorlar. İnşallah en kısa zamanda bu hastane bitecek ve Zonguldak'ta sağlık problemi diye bir şey kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Tosun’da konuşmasında, acilin üçte ikisinin devlet eliyle üçte birinin ise hayırseverlerin katkısıyla yapıldığını belirterek hayırseverler teşekkür etti

AK Parti heyeti daha sonra, Atatürk Devlet Hastanesi’nin 400 yataklı hastane inşaatında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldılar.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

ALİ CİNAL SORDU, ATANUR ÖNER YANITLADI...

1

Özdemir: Pes etmek yok...

2

Kozlulu esnaf ve sanatkarlar, Başkan Dökmeci’yi kutladı...

3

CHP’li Akın ile Uzun, Dökmeci’ye başarılar diledi....

4

Dökmeci, iş insanlarını ağırladı...

5

TTK’ya alınacak 44 kişi için başvurular başladı...