Tahsin Erdem: Halkçı belediyecilik için yola çıktık...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem, basın mensupları ile bir araya geldi.

ZONGULDAK 22.01.2024 11:32:00 0
Tahsin Erdem: Halkçı belediyecilik için yola çıktık...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem, basın mensupları ile bir araya geldi. 

CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem, Zonguldak Sahili’nde bulunan bir kafede gazetecilerle buluştu. CHP İl Başkanı Devrim Dural, Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, CHP Zonguldak Belediye Başkan aday adaylarından Fırat Birkan ile gazeteciler katıldı.

CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural yaptığı konuşmada, “CHP Belediyelerine baktığımız zaman bizim belediyelerimiz, AK Parti’den devraldığımızda çok büyük bir borç yükü içerisindeydi. Şu an bütçelerimiz çok daha düşük durumda. Pervasızca borçlarla kentleri yok edenler cevabını alacak” dedi. 

“HALKÇI BELEDİYECİLİK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

CHP Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem ise konuşmasında, “Bilindiği üzere 6 Ocak'ta gerçekleştirmiş olduğumuz ön seçim neticesinde partimizin üyelerinin göstermiş olduğu teveccühle Cumhuriyet Halk Partisi'nin Zonguldak Belediye Başkan Adayı oldum. Bu sürece, katkı sağlayan hem aday adayı arkadaşlarıma, hem il başkanıma, hem genel başkanıma, hem genel başkan yardımcıma, merkez ilçe başkanıma hepinizin huzurunda sevgilerimi, saygılarımı iletiyorum. Zonguldak Belediyesini halkın ve sivil toplum örgütlerinin beklentileri ve çözüm önerileri ışığında yönetmek için ortak akıl ve halkçı bir belediyecilik anlayışıyla için yola çıktık. Bu süreçte samimiyetle söylemek istiyorum ki partime ve şahsıma Zonguldak halkının göstermiş olduğu teveccüh, samimiyet beni inanılmaz derece derecede onurlandırdı. İnanılmaz derecede güçlendirdi. Çok değerli arkadaşlarım, kamuoyunda sıkça yer almakta olan Zonguldak Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçerse ‘Belediye Başkanı Tahsin Erdem işçi ücretlerini dahi ödeyemez duruma gelecek. Bütün yatırımlar duracak merkezi hükümetten hiçbir katkı alamayacağı’ söylenmektedir. Bu algı bütün ortamlarda yayılmaya çalışılmakta. Hatta Zonguldak Belediyesi çalışanların Üzerinden bir tehdit unsuru, bir şantaj olarak bu yönteme tevessül etmeye devam etmektedirler. Cumhuriyet Halk Partili yani sosyal demokrat belediyeciliğin, halkçı belediyeciliğin en iyi örneğini veren Çaycuma Belediyesi'nin bütçesinin iki katı borcu bulunmaktaydı. Yani bütçesinin iki katı borcu olan AKP'li belediyeden, AK Partili belediyeden devralmış olduğu belediyeyi bütçesini bütün borçlarını ödeyerek son derece bölgemizde örnek gösterilebilecek büyük ve önemli yatırımlar gerçekleşti. Onlarca yıldır Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanının yönetmiş olduğu Karadeniz Ereğli’mizde hem borçsuz, hem sosyal ve kültürel anlamda inanılmaz bir bütçeye sahip bir Cumhuriyet Halk Partili belediye var. Bir başka örnek yine başucumuzda. Cumhuriyet Halk Partili Devrek Belediyesi'nin bütçesinin iki buçuk katı kadar borcu bulunmaktaydı. AK Partili belediyeden devralmış olduğu bu borcu, bu bütçeyi Devrek Belediye Başkanımız şu anki bütçesinin altıda birine indirmeyi başardı ve harika da çalışmalar yapmakta. Bunlara, bu güzel örneklere devam edecek olursak Cumhuriyet Halk Partili Perşembe Belediyemiz Cumhuriyet Halk Partili Saltukova Belediyemiz Alaplı Belediyemiz hepsi harika işler yapıyor ancak; iktidar belediyesi adeta borç içinde. İktidar belediyesi borçtan kurtulabilmek için merkezi hükümette kapı kapı dolaşıp himmet peşinde koşuyor. 

“ZONGULDAK BELEDİYESİ BATIK!”

Zonguldak Belediyesi Batık. Kozlu Belediyesi de batık. Hatta Türkiye'de en borçlu belediyeler arasına girdi. Kilimli Belediyesi batık. İşçi ücretlerini ödeyemez halde. Hatta ve hatta çeşitli ücretlerinden kesilen sendika aidatlarını dahi ödeyemediği için maalesef icra durumunda. Bütün bunları neden söylüyorum? Cumhuriyet Halk Partili belediyeler kamunun kaynaklarını israf etmeden en ekonomik şekilde kullanma kabiliyeti gösterdikleri için tabii ki merkezi hükümetten de payımıza düşen, 

“ZONGULDAK’A DÜŞEN PAYI ALACAĞIZ”

Zonguldak'ımıza düşen payı alacağız. Taksiyi alacağız. Bunun dışında sadece ve sadece gerçek manada kaynaklarla yeni Iş alanları, sektörler, istihdam alanları yaratacağız. AKP'li belediyeler tam bir miras yediği yani mantığıyla yönetildiği için beceriksizlikle, basiretsiz adeta kamunun israfını zorlayarak israfını yürüterek, büyüterek kamu zararı oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bunun yanında Cumhuriyet Halk Partili belediyeler ise hizmet üretmeye devam ediyor.” dedi.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

1

2

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

3

Ali Bektaş madencilerle buluştu...

4

Yaşlı adamı ‘oy’ için dövdüler!..

5

Kozlu’da iki kadına araç çarptı…