Temizlikte sınıfta kaldık...

Temizlikte sınıfta kaldık...

Tüm Manşetler 12.11.2019 17:07:44 0
Temizlikte sınıfta kaldık...

Zonguldak Belediyesi’nin ‘Çevreni Koru, Zonguldak’a sahip çık’ ve ‘Temiz Çevre, Temiz Zonguldak’ temasıyla çevre duyarlılığına karşı dikkat çekmek amacıyla Fener’den Liman’a kadar olan alanda protokol üyeleri çöp topladı. Zonguldaklıların çevre duyarlılığı ve temizliğinde sınıfta kaldığı da gözler önüne serildi.

Vali Erdoğan Bektaş, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, AK Parti İl Başkan Vekili Ömer Gülay, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, bazı STK başkan ve temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, üniversite öğrencileri ve belediye çalışanları ve vatandaşlar, Fener’den Liman’a kadar olan alanda ‘Çevreni Koru, Zonguldak’a Sahip Çık’ yazılı tişörtleriyle kamyon dolusu çöp topladı.

BEKTAŞ: “KİRLETMEMEK KOLAY VE UCUZDUR”

Etkinliği çok güzel bulduğunu ve etkinliği düzenleyen Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a teşekkür ettiğini ifade eden Vali Erdoğan Bektaş temiz çevrenin önemine dikkat çekti.

Ukrayna gezisinde temiz çevreyi örnek gösteren Vali Erdoğan Bektaş, 'Şimdi şurada hep beraber topladığımız çöplere baktığımızda izmaritini çöpü atmayabiliriz, su içtiğimiz şişeyi sokağa atlayabiliriz, kapağını veya ağzını sildiği peçeteyi yere atmayabiliriz, kirletmemek çok kolay çok ucuzdur çok basit en son bir yurtdışı iş tecrübeniz oldu.

Ukrayna'da yerlerde bir tane bile çöp yoktu, sorduk neden bu kadar temiz diye, yerlere çöp atmıyoruz dediler. Ayıp dediler gerçekten ayıptır kendi çöplerimizi çevreye atmamalıyız ayıp, bu yeterlidir. Bizim insanımız için ne yeterli bir duygudur diyorum. Lütfen yerlere çöplerimizi atmayalım' ifadelerini kullandı.

ALAN: “19 MAHALLEMİZİ TEMİZLEYECEĞİZ”

Çevre temizliğini 19 mahalleye yayacaklarını belirten Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ise konuşmasında, 'Ukrayna gezimiz sırasında hakikaten bizleri çok şaşırtan bir durumla karşılaştık. Yani bırakın bir pet şişe, en ufak bir çöp göremedik 3 gün boyunca kaldık, iki tane şehri gezdik meydanları sahilleri parkları gördük, tertemiz. Sayın Valimizin de dediği gibi, bunlar çok basit şekilde çöpe atılarak ve çok rahat şekilde çevre kirliliğini önleyebilecek hareketler. Biz bir farkındalık yaratalım Sayın Valimizin başkanlığında STK temsilcilerimizle halkımızla beraber temiz çevre temiz memleket ve Zonguldak, güzel bir proje dedik. Katılanlara ben burada teşekkür ediyorum. İnşallah bunu daha da yayacağız, bugün sadece bu bölgedeyiz. Fener gezi yolundan başladık, çocuk parkının oraya oradan da limana inip bitireceğiz ama önümüzdeki günlerde bunu 19 mahallemize yayacağız ve vatandaşlarımızdan çevre konusunda duyarlı olmalarını ısrarla rica edeceğiz. Ne zaman ki Zonguldak'ımızda temiz olur, vatandaş çöpünü çöp kutusuna atar,  nasıl evimizde işyerimizde gerekli özeni gösteriyorsak, çevremize de aynı özeni göstermeliyiz.  Aslan yattığı yerden belli olur. Kıymetli hemşerilerimden bir kez daha rica ediyorum çevremizi beraber koruyalım, kirletmeyelim. Sayın Valim Çok güzel söyledi çok ucuz en etkili yöntem kirletmemektir.  Ben tekrar bütün hemşerilerimi buradan çevremize karşı duyarlı olmaya davet ediyorum. Başta Sayın Valim olmak üzere katılan herkese teşekkür ediyorum.  Bu bir başlangıç inşallah bunu bütün Zonguldak'a 19 mahallenize yayacağız. İlçe başkanımıza beraber bunu planlamalarında yaptık. İnşallah bütün vatandaşlarımıza işin içine katarak temiz çevre, temiz Zonguldak, temiz memleketi İnşallah sadece lafta bırakmayacağız sloganda bırakmayacağız' dedi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Mustafa öğrencilerle birlikte yerden izmarit ve çöp topladı. Rektör Çufalı temiz çevrenin önemine dikkat çekti ve bu kampanyayı üniversitede yapacaklarına dikkat çekti.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

ALİ CİNAL SORDU, ATANUR ÖNER YANITLADI...

1

Özdemir: Pes etmek yok...

2

Kozlulu esnaf ve sanatkarlar, Başkan Dökmeci’yi kutladı...

3

CHP’li Akın ile Uzun, Dökmeci’ye başarılar diledi....

4

Dökmeci, iş insanlarını ağırladı...

5

TTK’ya alınacak 44 kişi için başvurular başladı...