Tüm madenciler için birlikte harekete geçme zamanı...

Tüm madenciler için birlikte harekete geçme zamanı...

KOZLU 3.03.2024 12:00:00 0
Tüm madenciler için birlikte harekete geçme zamanı...

 

CHP Kozlu ilçe Başkanı Merve Arslan, 3 Mart 1922 tarihinde Kozlu'da meydana gelen grizu faciasında şehit olan 263 madenciyi andı.

1992 yılında 263 maden işçisinin hayatını kaybettiği grizu faciası nedeni ile CHP Kozlu İlçe Başkanı Merve Arslan anma mesajı yayınladı.

Arslan yayınladığı mesajda, “Bugün, 3 Mart 1992'de Kozlu'da 32 yıl önce yaşanan grizu patlaması sonucu hayatını kaybeden 263 maden şehidini anıyoruz. Bu acı olay, sadece bir maden kazası değil, aynı zamanda bir ulusal trajedidir. Kaybettiğimiz her bir maden işçisi, bir ailenin, bir toplumun ve bir ülkenin kaybıdır.

Bu acı hatırayı canlı tutmak, sadece kaybettiğimiz insanları anmakla kalmaz, aynı zamanda benzer trajedilerin tekrarlanmasını önlemek için bir çağrı niteliği taşır. Maden kazalarını önlemek için, işçi sağlığı ve güvenliği standartlarına kesintisiz bir şekilde uyulması, teknolojinin güvenlik açısından kullanılması ve denetim mekanizmalarının etkin bir şekilde işlemesi hayati önem taşımaktadır.

Bugün, maden şehitlerimizi anarken, gelecekteki kazaları önlemek için bir araya gelme ve harekete geçme zamanıdır. Her bir maden işçisinin sağlığı ve güvenliği için mücadele etmeli, onların yaşamlarını riske atmamalı ve çalışma koşullarını iyileştirmek için elbirliğiyle çaba göstermeliyiz.

Unutmayalım ki, maden şehitlerimizin anısını yaşatmak, onların fedakarlıklarını takdir etmek ve gelecek nesilleri benzer acılardan korumak için bir sorumluluğumuz var. Bugün, onları anma ve maden kazalarını önleme konusundaki kararlılığımızı bir kez daha vurguluyoruz” dedi.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

ALİ CİNAL SORDU, ATANUR ÖNER YANITLADI...

1

Özdemir: Pes etmek yok...

2

Kozlulu esnaf ve sanatkarlar, Başkan Dökmeci’yi kutladı...

3

CHP’li Akın ile Uzun, Dökmeci’ye başarılar diledi....

4

Dökmeci, iş insanlarını ağırladı...

5

TTK’ya alınacak 44 kişi için başvurular başladı...